Hasan Togar: Yüreğimizde sadece Tekkeköy var

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, "Bizim yüreğimizde sadece Tekkeköy sevdası var" dedi.

Tekkeköy 22.03.2019, 16:30 22.03.2019, 16:35
429
Hasan Togar: Yüreğimizde sadece Tekkeköy var

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ile birlikte Çay Mahallesi'nde sanayi esnafını ziyaret etti. Başkan Togar,  "Bizim yüreğimizde sadece Tekkeköy sevdası var" dedi. 

DAHA GÜZEL GÜNLER İÇİN
Kendisinin de Tekkeköy’de yıllarca esnaflık yaptığını ifade eden Başkan Togar, "Esnaf nedir, esnaflık nedir, hangi sorunları yaşar çok iyi bilen biriyim. Ben ne geldiğim yeri ne de ekmek yediğim tekneyi unuttum. Burada doğdum, sokaklarında oynadım. İşimi, aşımı, ailemi ve çocuklarımı da bu topraklara borçluyum. Esnafımız başta olmak üzere birçok sıkıntıyı gidermek için planladığımız yatırımlarla bambaşka bir ekonomik girdiye sahip olacağız. Hastanenin açılması, fakültenin ve öğrenci yurdunun yapılması büyük bir ekonomi oluşturacak. Millet Bahçesi Park Orman projemiz ise Tekkeköyümüze müthiş bir ziyaretçi çekecek. Bu ve daha birçok yatırım, ticaret hacmimizi çok ciddi bir şekilde artıracak” diye konuştu. 

BİZ İŞ, AŞ KONUŞUYORUZ
Tekkeköy Belediye Başkanlığı’nın çok ciddi bir makam olduğunu ve bu makamın tek bir amacının olduğunu vurgulayan Togar, "Bu makamlar kimseye baki değil. Yıllar sonra hiçbirimiz hayatta olmayacağız ama Tekkeköy hep var olacak. Geçtiğimiz beş yıl içerisinde neler yaptığımız ortada. Görmemek için çaba gerekir, art niyet gerekir, hırs gerekir. Yüreğinde Tekkeköy olanlar ise görüyor. Çünkü burada laf değil, icraat var. Söylediklerini fazlasıyla yapan bir başkan, yapılanları ve gelişimi ise yaşayan bir Tekkeköy var. AK Parti’den önce şahısların makamı olan bu belediye, artık Tekkeköylülerin makamı. Herkesin bilmesi ve anlaması gereken tek gerçek budur" şeklinde konuştu. 

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KURULUYOR
Küçük sanayi sitesi yapılması ile ilgili çalışmaların da devam ettiğine değinen Togar, "Sanayi esnafımıza ait küçük sanayi sitesi kurma ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İmar ve yer sorununu çözmek üzereyiz. İnşaata başlayacaktık ama yetiştiremedik. Önümüzdeki süreçte ilk işimiz Çay Mahallemizdeki sanayi esnafımızı küçük sanayi sitesi kurarak, oraya taşımak olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)