Hasan Togar: Sandıktan iş, aş ve istihdam çıkacak

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, seçimlerin Tekkeköy için aş, iş ve istihdam anlamına geldiğini ifade etti

Tekkeköy 29.03.2019, 16:43 29.03.2019, 16:44
269
Hasan Togar: Sandıktan iş, aş ve istihdam çıkacak

Cumhur İttifakı Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, geçen 5 yıl içerisinde ilçe adına önemli işler yapıldığını ancak asıl başarı hikayesinin yeni dönemle birlikte yaşanacağını ifade etti.


Togar, "Geçtiğimiz seçim dönemi, Tekkeköy’de adeta devrim yapılarak; sandıktan şahıslar değil, Tekkeköy halkı çıkmıştır. Yani kendilerine başkan değil, hizmetkar olacak birini seçtiler. Biz de onların bize verdiği bu emanete gece gündüz demeden çalışarak karşılık vermeye çalıştık. Kimsenin hayalini dahi kuramadığı, rakiplerimizin dahi takdir ettiği işlere imza attık. Tekkeköy’ü, Samsun’un gündemine taşıdık. Şimdi herkesin takdir ettiği bir ilçe olduk. Yeni dönemde ise iş ve istihdam da Karadeniz ve Türkiye’nin en güçlü ilçelerinden biri olmak için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Bizzat Cumhurbaşkanımızın emirleriyle kenevir fabrikası için yer çalışmalarına başladık bile. Allah’a binlerce şükürler olsun ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanının gönlünde olan bir ilçemiz var. Yatırımlarımız ve istihdamın garantisi bizzat kendisi olmuştur" diye konuştu. 

KAMU KURUMLARI TEKKEKÖY’E GELİYOR
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, iş ve istihdamın sadece fabrikalarla sağlanmadığını, bu noktada ilçeye gelecek kamu yatırımlarının da büyük önemi olduğunun altını çizerek, "Yine bizzat Cumhurbaşkanımız tarafından 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin temeli atılmıştır. Hastane hayata geçtiğinde en az 1250 kişiye iş imkanı sağlayacaktır. Hastanede çalışan bütün personel Tekkeköy halkından seçilecektir. Ayrıca 16 derslikli fakülte de önümüzdeki dönem ilçemizde yükselecek. Yine burada yüzlerce kişi iş sahibi olacak. Binlerce öğrenci, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Bütün bunlar ya başlamış ya da planmış durumda. İşte Tekkeköy bu gerçekler için sandığa gidecek. Yarınlarımız için; iş için, aş için, fabrika için, fakülte için, hastane için oy kullanacak. Tekkeköy halkı kimseye muhtaç olmadan, çocuklarını gurbette harcamadan yaşayacağı günler için oy kullanacak. Tekkeköy halkı kendine efendi seçmek için değil, hizmetkar seçmek için sandık başına geçecek” şeklinde konuştu. 

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI SOSYAL YAŞAM MERKEZİ
Başkan Togar, Türkiye’nin en kapsamlı Millet Bahçesi Park Orman projesiyle bir yandan sosyal yaşamında da merkezi olurken, diğer yandan burada çalışacak kişiler nedeniyle de istihdam kapısı olacak projenin yine bizzat Cumhurbaşkanı tarafından değerlendirildiğini söyledi. Togar, "Bu projemizi bizzat Cumhurbaşkanına kendim sundum. Bana cevabı, 'Bana böyle projelerle gelin' olmuştur. Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan hanımefendiye ise, 'Seçim sonrası başkanı da alın ve projeyi birlikte değerlendirelim' demiştir. Biz artık Tekkeköy olarak başka bir kategoriye geçip, sınıf atlıyoruz. Artık olmayı hak ettiğimiz yere doğru yürüyoruz. Bu projeler iş, aş, istihdam, turizm demek. Bu duygularla girdiğimiz bu seçim sonrasında, sadece Samsun’un değil, Türkiye’nin gündeminde olacağız. Her alanda gelişmeye devam edeceğiz ama özellikle iş ve istihdam konusunda en sağlam ve gerçekçi projelerin sahibi bir ilçe olarak adımızı yazdıracağız" diye konuştu. 

Yorumlar (0)