Hasan Togar: Gelecek nesiller için çalışmaya devam

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Togar, "Bizim başkaları gibi seçim kaygımız yok. Bizim kaygımız son güne kadar durmadan çalışmak ve gelecek nesillere daha güzel bir Tekkeköy bırakabilmektir" dedi

Tekkeköy 10.03.2019, 13:37 10.03.2019, 13:39
584
Hasan Togar: Gelecek nesiller için çalışmaya devam

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Togar, ilçenin farklı noktalarında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Togar, "Bizim başkaları gibi seçim kaygımız yok. Bizim kaygımız son güne kadar durmadan çalışmak ve gelecek nesillere daha güzel bir Tekkeköy bırakabilmektir" dedi.

SADECE KONUŞURLAR
Açılışına sayı günler kalan ve içerisinde havuz, sauna, tuz odası, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu bulunan Osmanlı Hamamı'nda incelemeler yapan Togar, 19 Mayıs Mahallesi'nde 5 bin 500 metrekarelik alan üzerinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile ilçeye yapılan Osmanlı Hamamı'nın kısa süre hizmete açılacağını ifade etti. Togar, "Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Herkes konuşur biz hizmete yaparız. Bazılarının hayal bile edemeyeceği hizmetler bugün Tekkeköy halkı ile buluştu” dedi.

AÇILIŞA HAZIR
Başkan Togar, "Osmanlı Hamamı projemiz ilçemize birçok farklı alanda kazanım sağlayacak ve Tekkeköy ilçemizde yıllarca önce var olan, zamanla kaybolan bir eserin tekrar canlanmasını sağlayacak. Geçmişte ilçemizde bir hamam varmış, zamanla yok olmuş. Hamamlar biz Türklerin kültürü ile özdeşleşmiş yapılardır” dedi.
Hamamın birçok yönden ilçeye ve çevresine değer katacağına dikkat çeken Togar, "Burası aynı zamanda şifa kaynağı ve kültürel, sosyal paylaşımların yapılacağı, örf ve adetlerin yaşatılacağı yerdir. Bunların dışında yine yerli-yabancı birçok insanın dikkatini çeken ve turizm yönünden büyük önem taşıyan bir yapı” diye konuştu.

SOSYALLEŞME ALANI
Hamamların geçmişten bugüne, birer sosyalleşme akanı olduğuna da dikkat çeken Togar, "Hamamımız, ilçemizin tam orta noktası sayılan her yönden ulaşımın kolaylıkla sağlanabileceği 19 Mayıs Mahallemiz sınırları içerisinde yer alıyor ve yaklaşık 5 bin 500 metrekarelik bir arsaya yapılıyor. Etrafında 4 bin 500 metrekare yeşil alanı bulunan ve Osmanlı mimarisi ve motifleriyle süslenerek yapılan hamamımızın yanına bir de 300 metrekarelik açık yüzme havuzu inşa edeceğiz. Hamam projemizin inşaat alanı bin 100 metrekare olup, karşısında 2 bin metrekare açık otopark yer alacak. Proje kapsamında hamamın içerisinde havuz, sauna, tuz odası, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu başta olmak üzere birçok donatı da bulunuyor. İlçemizin en merkezi konumlu mahallesinde hayata geçireceğimiz Osmanlı Hamamı ile bölgemizdeki önemli kültürel, sosyal ve sağlık yönünden bir eksikliği daha gidermiş olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)