Hasan Togar'dan Tekkeköy'e teşekkür

Yüzde 50,41 oy oranı ile zaferini ilan eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Bu seçimi kazananı Tekkeköy olmuştur. Tekkeköy’de; istikrar, iktidar, birliktelik, huzur ve mutluluk var. Buna layık olmaya çalışacağız" dedi

Tekkeköy 02.04.2019, 10:58 02.04.2019, 10:58
658
Hasan Togar'dan Tekkeköy'e teşekkür

Tekkeköy'de yüzde 50,41 oy oranı ile Başkan Hasan Togar, zaferini ilan etti. Bu sonuçla ikinci dönemde de koltuğunu koruyan Başkan Togar, Samsun Medya Grubu'na özel açıklamalarda bulundu. Başkan Togar'a; AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, MHP İlçe Başkanı Sevinç Vural, kadın kolları ile gençlik kolları üyeleri de destek verdi.


    
HALKIMIZ İKİNCİ KEZ YETKİ VERDİ
İlçedeki Seçim Koordinasyon Merkezi önünde açıklama yapan Başkan Togar, kazananının Tekkeköy olduğunu belirterek, "Biz öyle bir 5 yıl yaşadık ki ilçemiz, 58 yıl boyunca hem yerelde hem de kamu anlamında yapılmış olan yatırım kadar yatırım gerçekleştirmiş olduk. 8 yılda 9 okulu ilçemize kazandırdık. Geçtiğimiz 5 yılda Tekkeköy bir şehir kimliğine büründü. Hedefimizde olan yatırımları yaptığımız zaman Tekkeköy’ün yerleşik nüfusu 5 yıl içerisinde yaklaşık 100 bin olacak. Tekkeköy, 58 yıl sonra bir iktidar partisi ile buluştu ve ikinci kez halkımız bana bu yetkiyi verdi. Buna layık olmaya çalışacağız. Bu seçimi kazananı Tekkeköy olmuştur. Tekkeköy’de; istikrar, iktidar, birliktelik, huzur ve mutluluk var. Bu saatten sonra sahada olacağız" dedi.

TOGAR İLE GELENEK BOZULDU
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Kökdaş ise Tekkeköy'ün seçimlerde bir geleneği bozduğunu ikinci kez iktidar partisiyle devam ettiğini belirterek, "Kızgınlık, öfke, kin ve haset bizim işimiz değil. Bu tarz davranışlar bizim geleneğimizde yok. Biz sevgi tohumlarını ekmeye, gecemizi gündüzümüze katarak, daha fazla insana dokunan gönül belediyeciliği ile devam etme arzusundayız. Yüzümüzü kara çıkartmadınız. Tekkeköy'ün geleneğini de bozarak yolunuza da devam ettiniz. Aynı adayın üst üste kazanması önemli bir durum. Tekkeköy, sadece seçimi kazanmadı. Tekkeköy, burada bir geleneği önemli bir yerleşmiş anlayışı da Hasan Togar ile kırmıştır" diye konuştu.

SİYASİ OLARAK HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Makamların, milletin olduğunu herkes öğrendiğini dile getiren Köktaş, "Bu bir seçimdir. Bazı yerlerde kazanılır, bazı yerlerde kaybedilir. Önemli olan sizin duruşunuzdur. Bu seçimde yarışan bütün adaylar, her ne kadar şahsımı hedef alarak seçim kazanmaya yönelik çirkin iftiralar atsa da ben hakkımı insan olarak helal ediyorum ama siyasi olarak es vermekte behis görmüyorum ve o esi beklemeye alıyorum. Eğer varsa Tekkeköy için taş üstüne taş koyacak, bir projeleri varsa, onlardan da istifade etmeye hazırız" şeklinde konuştu.

Haber:Mustafa TOGUR, Uğur ATICI

Yorumlar (0)