Hasan Togar'dan 18 Mart mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Togar, "Çanakkale, kınalı kuzuların kanla canla yazdığı büyük destanın adıdır" dedi

Tekkeköy 18.03.2019, 10:14
26
Hasan Togar'dan 18 Mart mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Togar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Çanakkle zaferini büyük bir onur idrak ettiklerini belirten Togar, “Çanakkale tüm dünyaya Çanakkale Geçilmez dedirten vatan için şehit olan kınalı kuzuların kanla canla yazdığı büyük destanın adıdır” dedi.

DÖNÜM NOKTASI
Çanakkale zaferinin dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin yakıldığı prestij, azim ve inanç mücadelesi olduğunu ifade eden Togar, "Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin tüm engelleri nasıl aşabileceğinin en güzel örneğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden tüm askerlerimizi, isimsiz kahramanlarımızı ve vatan uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."

Yorumlar (0)