Başkan Togar müjdeyi verdi!

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin temelinin bu ay içerisinde atılacağı müjdesini duyurdu.

Tekkeköy 10.02.2019, 10:43
45
Başkan Togar müjdeyi verdi!

Başkan Hasan Togar,  “250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin  tüm resmi prosedürleri tamamlandı. Sağlık Bakanlığımız ile şubat ayı içerisinde temelinin atılması konusunda programlamaları yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

KASIM 2020'DE HİZMETTE
Hastane’nin 2020’de hizmet vermeye başlayacağını belirten Togar, “Tarafımızdan üretilen 60 bin 514 metrekare arsa alanı üzerine inşa edilecek 250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin 5 Kasım 2020 tarihinde hizmete girmesi planlanıyor. Hastanemizde 60 poliklinik odası, 12 yataklı palyatif bakım merkezi, 27 yataklı yoğun bakım ünitesi, 7 ameliyathane, 10 yataklı diyaliz ünitesi, yanık odası, MR, tomografi, mamografi bölümleri bulunacak. Yine tam donanımlı bir görüntüleme merkeziyle, kapsamlı patoloji ünitesi, endoskopi ünitelerini de içinde barından laboratuar olacak'' şeklinde konuştu.


BİR ASIRLIK ÖZLEM SONA ERİYOR
Hastanenin 127 milyon TL ihale bedeli olduğunu ve 6 kat olarak inşa edileceğini aktaran togar son olarak,  “127 milyon lira ihale bedeli olan hastane, bodrum ve zemin kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilecek. Öncelikle yüce Rabbim bizlere ve tüm halkımıza sahlık ve sıhhat versin. Bizleri ve çevremizdekileri hastanelere düşürmesin, hastanesiz de bırakmasın. Şükürler olsun ilçemizin bir asırlık özlemi artık diniyor” ifadelerinde bulundu.


 

Yorumlar (0)