'Süper'de yarış kızıştı

Süper Amatör Lig'in bitimine 7 hafta kala zirve yarışında heyecan iyice arttı. 6 takımın yarış içerisinde olduğu ligde şampiyonluğun en favori adayları ise Evcispor ve Karasamsunspor.

Spor 28.02.2020, 00:03
358
'Süper'de yarış kızıştı

Büyük heyecanın yaşandığı Samsun Süper Amatör Lig'de zirve yarışı iyice kızıştı. 6 takımın yarış içerisinde yer aldığı ligde şampiyonluğa en yakın adaylar ise Evcispor ve Karasamsunspor. Toplam 14 takımın boy gösterdiği ve Fatih Reşadiyespor'un ihraç edildiği ligde en çok puan toplayan 6 takım, taraftarına heyecan yaşatmaya devam ediyor. Ligde 42 puan toplayarak liderlik koltuğunda yer alan Evcispor'un 41 puanlı en yakın takipçisi Karasamsunspor, yaşanan heyecanın en büyük ortakları arasında yer alıyor.

6 TAKIM ZİRVE YARIŞINDA 

Ligin 3'üncü sırasında bulunan Hacınabispor, topladığı 36 puan ile lider Evcispor'u takip ediyor. Hacınabispor ile aynı kaderi yaşayan 19 Mayıs Belediyespor da geride kalan haftalarda hanesine 36 puan yazdırarak averaj ile 4. sırada yer alıyor. Ligin 5. sırasında seyreden 1930 Bafraspor ile 6. sıradaki Yolspor, hanesine 35 puan yazdırarak ligde zirve yarışını sürdürüyor.  Fatih Reşadiyespor'un ihraç edildiği ligde kümede kalma mücadelesi de heyecanını koruyor. Yab-Pa Akademi ile Telekomspor ligin son sırasında bulunuyor.


 

Yorumlar (0)