O maçın ardından eleştirelere yanıt verdi !

Samsunspor'un teknik direktörü Erhan Altın, "Sonuç ne olursa olsun oyunun içinde olan, oyun disiplininden kopmayan ve saha içinde iki yönlü bir görüntü sergiliyoruz" dedi.

Spor 14.10.2012, 16:00 14.10.2012, 16:00
327
O maçın ardından eleştirelere yanıt verdi !
 Altın, deplasmanda 2-2 beraberlikle sonuçlanan Torku Konyaspor maçını değerlendirdi.

Futbolun tüm güzelliklerini sahaya yansıtmayı felsefe edindiklerini belirten Altın, şöyle devam etti:

"Bu iyi şeyleri yaparken neticeye de yansıtmak istiyoruz. Futbol hareketli bir oyun. Hem bizim tarafımızdan hem rakip tarafından bakıldığında bol pozisyonu olan bir maç oldu. Oyuna kim iyi konsantre oluyorsa pozisyonları değerlendiriyor. Biz basit pozisyonlar verdik ve rakip de onları değerlendirdi. Ama biz hiç '2-0 mağlup duruma geldik, maç bitti' düşüncesinde olmadık. Hep sonuç ne olursa olsun oyunun içinde olan, oyun disiplininden kopmayan ve saha içinde iki yönlü bir görüntü sergiliyoruz. Bütün maçlarımız da böyle geçiyor. Bizim felsefemiz bu yönde."

Altın, defansta problemler olduğu yönündeki eleştiriler konusunda ise şunları kaydetti:

"Bazen saha içinde öyle ters yakalanıyorsunuz ki o anda da rakibimiz pozisyonları iyi değerlendiriyor. Takım olarak baktığımız zaman defansımızda bir problem yok. Yediğimiz goller hep organize olmayan ve karambolden gelen goller. Biz organize muhteşem goller atarken bu tür şanssız goller yiyoruz. Takım olarak defansta olumsuzluk yapmıyoruz. Sadece hareketli anlarda, karambollerde ve yüksekten gelen topun yere indirilmesinde, topun rakibin önüne düşmesi nedeniyle goller yiyoruz. Rakibe organize ataklarda düzgün bir vuruş yaptırmıyoruz, rakibi rahatsız ediyoruz. Ama yenmemesi gereken goller yiyoruz. Tabi futbolun doğasında bunlar var, bunları en aza indirmeliyiz."


Kaynak: AA

Yorumlar (0)