Millileri pandemi etkiledi

Kickboks Milli Takımı Antrenörü Fatih Karagül, pandemi sürecinden etkilendiklerini ve sporcuların yeteri kadar antrenman yapamadığını belirtti.

Spor 17.04.2021, 16:18 18.04.2021, 14:57
201
Millileri pandemi etkiledi

Millileri pandemi etkiledi Kickboks Milli Takımı Antrenörü Fatih Karagül, pandemi sürecinden etkilendiklerini ve sporcuların yeteri kadar antrenman yapamadığını belirtti.

DIŞARIDA ÇALIŞTIK
6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası (Turkish Open), Antalya'nın  Kemer İlçesi'nde gerçekleşti. Şampiyona sonrası Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Spor Aktüel programına konuk olan Fatih Karagül, koronavirüs tedbirleri kapsamında spor salonlarının kapatılmasıyla, sporcuların şampiyonaya iyi hazırlanamadığını belirterek; "Pandemi sürecinde salonlarımız açık olmadığı için birçok sporcumuz antrenman gerçekleştiremedi. Elimizden geldiğince sporcularımızla ilgilenmeye çalıştık. Hatta dışarıda idman yaptık. Özellikle Open'a katılan sporcularımız, az bir idman ile şampiyonaya katıldı. Eğer nizami bir idman yapabilselerdi Samsun'a daha çok başarı getirirdik. Bir ara salonlar açılmıştı fakat tekrar alınan kararla salonlar kapatıldı. Bu da bizi zor durumda bıraktı. Umarım salonlarımız tekrardan açılır ve idmanlarımıza kaldığımız yerden devam ederiz" dedi.

HEDEFİMİZ DAHA ÇOK MADALYA
Ayrıca Karagül, salonların kapalı olduğunu fakat ilerleyen müsabakalar için gerekli çalışmaları yapıp Samsun'a daha çok başarı getirmek istediklerini ifade ederek, "Antalya'da Kick Boks Avrupa Kupası'na 25 sporcu ile katılmayı hedefliyorduk fakat koronavirüs buna izin vermedi ve 17 sporcu ile katıldık. Şu an salonlar kapalı ama biz antrenörler olarak elimizden geleni yapıp sporcularımızı çalıştırmaya devam edeceğiz. Sporcularımız da Ramazan ayı boyunca kilolarını koruyup hazırlanacak. Hedefimiz şu an Gaziantep’te gerçekleşecek olan Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası orada alacağımız başarı ile İslam Oyunları ve Dünya Avrupa Şampiyonası'na Samsun'dan verebildiğimiz kadar çok sporcu vermek istiyoruz. Burada da Samsun'u en iyi şekilde temiz, kaliteli, ahlaklı sporcularla temsil etmek istiyoruz" diye konuştu.

Esra VURAL

Yorumlar (0)