banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

İstanbul Park giriş ne kadar? 2020 Formula 1 Türkiye biletleri nereden alınır?

İstanbul Park giriş ücreti belli oldu mu? Giriş ücreti ne kadar 2020? Formula 1 Türkiye Grand Prix'i tüm yarışseverler tarafından takip ediliyor. 9 yıl aradan sonra İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışı öncesi vatandaşlar İstanbul Park giriş ücretlerini ve seyirci olup olmayacağını merak ediyor.

Spor 09.11.2020, 20:46
330
İstanbul Park giriş ne kadar? 2020 Formula 1 Türkiye biletleri nereden alınır?

İstanbul Park giriş ücreti ne kadar merak ediliyor. Formula 1, 9 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de yapılacak. Yarış için geri sayım başlarken vatandaşlar İstanbul Park giriş ücretlerini internetten araştırmaya başladı.

İSTANBUL PARK GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Formula 1 biletlerinin 15 Eylül tarihine kadar satışta olması bekleniyor. Açık alandaki biletlerin 30 TL olarak belirleneceği duyuruldu. 3 günlük açık alan kombinesi ise 90 TL olarak belirlendi. Diğer tribün fiyatları ise henüz açıklanmadı.

BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI

Türkiye'deki sevenlerinin özlemle beklediği F1 nihayet bu sonbaharda 13-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilecek. Yarışın İstanbul ayağında bilet fiyatlarının günlük 30 lira olacağını açıklayan Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, "Sanırım dünyanın en ucuz F1 biletlerini satacağız. Günlük 30 liradan 3 günlük kombineler satılacak. Ancak bu fiyat bütün koltuklar için geçerli değil. Fiyatlar kademeli olarak artacak. Burada özellikle bu yarışı heyecanla bekleyen öğrenci kardeşlerimizi düşündük. Fiyatlar kategorilere göre çok daha yukarılara gidecek. Onu henüz belirlemedik. Biletler 15 gün içinde satışa çıkacak" diye konuştu.

Pistin sadece tribün kapasitesinin 220 bin koltuk olduğunu ifade eden Ak, "Pandemi döneminde alınabilecek her önlemi alarak bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Kapasitenin neredeyse yarısını kullanmayı düşünmüyoruz. En fazla 100 bin bilet satacağız. Seyircilerin arasında 1 koltuk boş olacak şekilde oturma düzeni planladık. Ayrıca kullanabileceğimiz çok fazla açık alan da var. Bu da pandemi döneminde bize avantaj sağlıyor. Bizden önce Rusya ve Portekiz yarışları seyircili olacak ama pandemi döneminde işler değişirse seyircisiz olma ihtimali de var" dedi.

2011 yılından sonra F1 yönetimi ile kontratın bittiğini belirten Vural Ak, "urayı AVM yapmak isteyenler vardı. Biz de ihaleye katıldık ve kazandık. Eski F1 yönetimine niyetimizi söylüyorduk. O sırada F1 yönetimi değişti. Yeni CEO'yu Türkiye'ye davet ettik. Cumhurbaşkanı ile toplantı düzenledik ve olumlu sonuçlar aldık. Amacımız 2021 yılından itibaren düzenli olarak F1'i İstanbul'da düzenlemekti ama pandemi döneminde 1 yıllık kontrat yaptık. Ama sanırım uzun süreli devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)