Türkiye resti çekti! İntihar olur

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik,"Sorunlarını çözemeyen bir Avrupa modelinin alacağı tek kararın Türkiye ile müzakereleri kesmek olması ya da askıya almak olması bir intihar olur"dedi. Türkiye'ye ayrıcalıklı ortaklık teklifi ile ilgili de konuşan Çelik, "Buna ahlaksız teklif diyoruz" diye konuştu.

Son Dakika 25.10.2017, 11:47
149
Türkiye resti çekti! İntihar olur

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AB  ile yaşanan sorunlara ilişkin konuşan Bakan Çelik, "Sorunlarını çözemeyen bir Avrupa  modelinin alacağı tek kararın Türkiye ile müzakereleri kesmek olması ya da askıya  almak olması bir intihar olur"dedi. "IPA yardımlarını (AB'nin katılım  öncesi mali yardımları) kesmek bir şey ifade etmez" diyen Çelik, "Bunun dillendirilmesi de  AB'nin kredibilitesini geriye götüren bir şeydir" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik'in açıklamalarının satır başları şöyle:

AB'NİN AYRICALIKLI ORTAKLIK TEKLİFİ

Buna ahlaksız teklif diyoruz

AVUSTURYA'NIN TÜRKLERE KARŞI TAVRI 

Avusturya'nın (Türkiye'ye karşı)  takıntısını bir siyasi analiz biçimiyle açıklayamıyorum. Tamamen psikiyatrik bir  takıntı haline gelmiş durumdadır.

KUZEY IRAK REFERANDUMU

 Kürtlere en büyük zulmü Barzani bu referandum kararını vererek yapmıştır.  Barzani bu adımı Kürtler için atmadı. Barzani bu adımı kendi başkanlığını garanti  altına almak için attı. IKBY Başkanı Barzani'nin  referandum kararını dondurma teklifi Tamamen taktik amaçlı bir şey. Referandum  kararını dondursa ne olur dondurmasa ne olur... Açık bir şekilde 'bu yoktur'  demediği müddetçe, geri alınmadığı müddetçe bunun sonucu budur denilmesi  gerekir.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)