Teröristlerden Dünya Kupası tehdidi

Terör örgütü DAEŞ, Rusya’daki 2018 Dünya Kupası’na saldırı mesajının verildiği bir görsel yayımladı.

Son Dakika 18.10.2017, 11:14
47
Teröristlerden Dünya Kupası tehdidi

Suriye ve Irak’ta kontrol ettiği topraklardan silinen DAEŞ, tehditlerine devam ediyor. Yeni bir propaganda hamlesinde bulunan terör örgütü, 2018’de Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na saldıracakları mesajını verdi.


Yeni yayımlanan posterde, tüfekli bir DAEŞ teröristinin örgütün logosunu taşıyan bombayla beraber Dünya Kupası’nın yanında olduğu görülüyor.

14 Haziran – 15 Temmuz 2018 arasında düzenlenecek dünyanın en prestijli futbol turnuvası, Rusya’daki 11 farklı kentte oynanacak. Final ise Moskova’daki Luzhniki Stadyumu’nda olacak.

Geçen hafta da DAEŞ, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kurşunlanmış fotoğraflarının olduğu bir görsel yayımlamıştı.

Rusya Federasyonu vatandaşı binlerce kişi, Suriye ve Irak’a giderek DAEŞ’e katıldı. Moskova’daki uzmanlar, yalnızca 2015’te 2 bin 400 Rusya vatandaşının terör örgütüne katıldığını tahmin ediyor. Ortadoğu’da askeri yenilgiler alan DAEŞ’ten kopan militanların, kendi ülkelerine dönerek eylem düzenlemelerinden endişe ediliyor.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)