Telefon dolandırıcısı sahte polisler birbirini dolandırmış!

Adana merkezli düzenlenen 'Son Alo' operasyonunda, telefon dolandırıcısı sahte polislerin birbirlerini bile dolandırdığı ortaya çıktı!

Son Dakika 17.07.2018, 09:50
79
Telefon dolandırıcısı sahte polisler birbirini dolandırmış!

Adana merkezli olarak 10 ilde telefon dolandırıcılarına yönelik düzenlenen "Son Alo" operasyonunda çökertilen çetenin sahte polislerinin, birbirini bile dolandırdığı ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, ’Son Alo’ ismiyle Adana merkezli İstanbul, Ankara, Eskişehir, Edirne, Gaziantep, İzmir, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa’da 73 adrese 5 Nisan günü şafak vakti operasyon düzenledi.

TERÖR ÖRGÜTÜ TEHDİDİYLE PARA İSTİYORLARDI
Operasyonda, telefonla aradıkları kişilere kendilerini jandarma, savcı ve polis olarak tanıtıp terör örgütleri tehdidiyle para isteyip dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 1’i kadın 59 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 52’si tutuklandı. Diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polisin çeteyi çökertmek için yaptığı çalışma sırasında dolandırıcıların birbirini de dolandırdığı ortaya çıktı. Dolandırıcıların bir kadını arayarak kendilerini polis olarak tanıtıp terör örgütü PKK ile korkutarak 247 bin lirayı parayı Osman K.’nin hesabına yatırttı. Kendilerini polis olarak tanıtan ve parayı yatırtan İsmet A. ile Mert A.’nın daha sonra Osman K.’yi arayarak gidip bankadan hesabına yatan parayı çekmesini istedi.

PARANIN BİR KISMINI ÇEKTİ AMA VERMEDEN KAÇTI
Osman A. bankaya giderek paranın 137 bin lirasını çekti. Ancak banka dışında kendisini bekleyen zanlılara bir problem olduğunu, parayı çekemediğini söyleyerek parayı onlara vermedi. Daha sonra ise bankanın önüne gelen otomobile hızla binerek olay yerinden kaçtı.

Kaynak: Posta

Yorumlar (0)