Taşeron işçilerde kadro sevinci

Osmaniye ve Hatay'daki belediyelerde çalışan taşeron işçiler, gerekli evraklar ve doldurdukları formları ilgili birimlere sunarak müracaatlarını yapmaya başladı.

Son Dakika 04.01.2018, 15:09
143
Taşeron işçilerde kadro sevinci

Kadirli Belediyesinde çalışan taşeron işçiler, gerekli evrakları  hazırlayarak belediyenin ilgili müdürlüğüne başvurularını yapıyor.

Belediye Başkanı Ömer Tarhan da başvuru yapan işçileri ziyaret ederek  "Hayırlı olsun" dileklerini iletti.

Tarhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçilerin kadro başvurusunda  işlerini kolaylaştırmak amacıyla dilekçelerini tek tek dağıttıklarını ifade  ederek "İnşallah belirlenen süre sonunda kadroya geçecekler. Daha fazla sosyal  haklara ve iş güvencesine kavuşacaklar. İlerleyen zaman içerisinde de ücret atışı  sağlanacak. Tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.


Kadirli Belediyesinde 6 yıldır taşeron işçi olarak çalışan Fatih  Yılmaz da yıllardır kadro beklediklerini belirterek "Artık biz de kadrolu işçi  olacağız inşallah. Şu anda başvuru yaptım. Kadro almamızda bizlere destek veren  başta Cumhurbaşkanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok  mutluyum." dedi.

Taşeron işçilerden İsmail Konaklı da çok mutlu olduklarını ifade  ederek "Kadrolu olma hayalimiz yoktu. En büyük sevinci yaşatan Sayın  Cumhurbaşkanımıza, devlet büyüklerimize ve diğer emeği geçenlere teşekkür  ediyoruz." şeklinde konuştu.

''HER YILBAŞINDA KORKU BAŞLARDI''

Hatay'ın Antakya Belediyesinde temizlik ve park bahçe işlerinde  çalışan taşeron işçiler de Küçükdalyan Mahallesi'ndeki belediye ek hizmet  binasına gelerek ilgili müdürlüklere başvurularını yapıyor.

Yaklaşık 7 yıldır park ve bahçe işlerinde taşeron olarak çalışan Hasan  Tezel, bu yasayı yıllardır beklediklerini söyleyerek "Her yılbaşı geldiğinde  ailemizde korku içine girerdik. Çünkü yıl sonlarında çıkma ihtimalimiz  olabiliyordu. Hep tedirgindik. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza,  Bakanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz." diye konuştu.

Antakya Belediyesinde 5 yıldır taşeron işçi olarak çalışan Yasin  Güleryüz ise taşeronun kadroya geçişini yıllardır beklediklerini ve bu konuda  hayallerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere  Başbakan Binali Yıldırım ve Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye minnettar  olduklarını kaydetti.

  

Yorumlar (0)