ÖSYM'den LGS tercih sonuçları ile ilgili karar çıktı

LGS tercihlerinin sona erdi ve gözler tercih sonuçlarına çevrildi. Bir milyona yakın öğrenci merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS ile ilgili son gelişmeler...

Son Dakika 16.07.2018, 15:40
122
ÖSYM'den LGS tercih sonuçları ile ilgili karar çıktı

LGS tercih işlemleri sona erdi. 2 Temmuz'da başlayan Lise tercih işlemleri 13 Temmuz Cuma günü sona erdi. Tercihlerin sona ermesinin ardından adaylar gözlerini MEB'e çevirdi. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 30 Temmuz'da açıklanacak.

Nakil tercih başvurularının ilki 6-10 Ağustos'ta, ikincisi 13-17  Ağustos'ta, üçüncüsü 27-31 Ağustos'ta, dördüncüsü 3-6 Eylül'de yapılacak.  Yatılılık başvuruları, 10-14 Eylül'de okul ve kurumlarca alınacak.

Güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, klasik sanatlar ve musiki,  görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerine  yerleştirme iş ve işlemleri ile öğrencilerin okullara kayıtları 13 Temmuz Cuma  saat 17.00'ye kadar tamamlanacak.

Açıköğretim ortaokulu öğrencilerinin yerleştirme işlemleri, yerel  yerleştirme ile öğrenci alan okullar için yerleştirme talebinde bulunmaları  halinde, ikamet adresleri dikkate alınarak il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve  nakil komisyonlarınca 10-14 Eylül'de yapılacak.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)