Mogadişu'ya 'Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi'

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneğince yürütülen kampanya kapsamında, Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit edilen Eren Bülbül adına Somali'nin başkenti Mogadişu'da yaptırılan yetimhanenin inşaatı tamamlandı

Son Dakika 27.09.2018, 15:25
127
Mogadişu'ya 'Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi'

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Zühtü Kalma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, UNICEF raporlarına göre, dünyada 400 milyona yakın yetim çocuk olduğunun tahmin edildiğini söyledi.

KİMSESİZLERE SICAK YUVA
Yetimhanelerin, savaş ya da çeşitli nedenlerle kimsesiz kalan çocuklara sıcak yuva sağlanması noktasında önemli olduğunu belirten Kalma, dernekçe bu görüşten hareketle Mogadişu'da yetimhane inşa etmek için bir süre önce kampanya başlattıklarını anımsattı.

Kalma, yetimhaneye Maçka'da 11 Ağustos 2017'de teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül'ün adını verme kararı aldıklarını ifade ederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı kampanyanın tanıtım toplantısında ve diğer çalışmalarda 700 bin lira toplandığını vurguladı

Paranın aktarılmasıyla üç katlı yetimhane inşaatının tamamlandığını dile getiren Kalma, "Toplam kullanım alanı 215 metrekare olan yetimhanenin inşaatı bitti. 190 metrekare kapalı kullanım alanına ve 25 metrekare de verandaya sahip. Binanın zemin katında çok maksatlı salon, mutfak, yemekhane ve etüt salonu olarak ortak kullanım imkanı sunan bölümler var. Diğer katlarda ise yatak odaları bulunuyor" dedi.

Yorumlar (0)