Keşif uçağı tarlaya indi

Manisa'nın Kula ilçesinde bir turizm şirketine ait keşif uçağı, arıza yapınca bir tarlaya mecburi iniş yaptı.

Son Dakika 29.09.2018, 16:26
492
Keşif uçağı tarlaya indi

Bir turizm şirketine ait C-15-M Cessna tipi 2 kişilik keşif uçağı, dün saat 15.30 sıralarında, havada arıza yaptı. Pilot İ.B., mürettebatı M.S.D.'nin de içinde bulunduğu uçağı, Kula'ya bağlı Bayramşah Mahallesi'nde bulunan boş bir tarlaya indirdi. Boş tarlaya zorunlu iniş yapan uçağı gören mahalle sakinleri, tedirginlik yaşadı. Şirket tarafından teknik ekip çağırıldığı, arızanın giderilmesinin ardından uçağın bulunduğu yerden kaldırılacağı öğrenildi. Kula İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.

ARIZA LAMBASI YANINCA ACİL İNİŞ YAPMIŞ

Uçmasında sorun görülmeyince yeniden kalkış yapan uçak, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na, firmanın pist alanına götürüldü. Uçağın arızasının tespiti için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

FİLTRESİ TEMİZLENDİ

Uağın bağlı bulunduğu şirketin genel müdürü Sevil Özkasap olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Eğitilmiş olan pilotların uçuş saatlerini tamamlaması için uzun süre uçmaları gerekiyordu. Öğrenci eğitimini tamamlamak için çalışıyordu. Öğretmen pilotla birlikte uçuyorlardı. Motordan değişik ses alınca beni aradılar ben de hemen güvenli alana inmelerini söyledim. Onlar da emniyetli şekilde inişlerini yaptılar. Bölgeye giden teknisyen uçağın bakımlarını yaptı. Motorun filtresi temizlendi. Uçak Samsun'a gitmek üzere tekrar havalandı" dedi.

Yorumlar (0)