Kerkük'te son dakika şoku...

Irak'ın Kerkük şehrinde 2 intihar saldırısı gerçekleşti. Biri canlı bomba saldırısı olan olayda en az 5 kişi öldü. Kerkük’te bugün öğleden sonra biri canlı bomba, diğeri ise bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucu 2 büyük patlama yaşandı. Irak'ta Bağdat ve Erbil arasındaki tartışmalı bölgeler arasında yer alan Kerkük kentinde düzenlenen intihar saldırısında 10'dan fazla kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Son Dakika 05.11.2017, 18:03
107
Kerkük'te son dakika şoku...

İkinci patlamanın ise Haşdi Şabi’nin karargaha dönüştürdüğü Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) binasına düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu meydana geldiği bildirildi.

YARALILAR TEDAVİ ALTINDA

İlk belirlemelere göre iki patlamada en az 5 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı. Rudaw'ın haberine göre olayda ölenlerin Haşdi Şabi’nin Saraya Selam grubu mensupları olduğu belirtildi.

Yaralıların ise hastanelerde tedavi altına alındığı öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı, saldırıların Kerkük'ün merkezindeki Atlas Caddesi üzerinde  yer alan bir Şii camiini hedef aldığını açıkladı.

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan bir güvenlik kaynağı ise saldırıların, Mukteda El Sadr liderliğindeki milis gücü, Saraya El-Salam (Barış Tugayları) tarafından kullanılan eski emniyet müdürlüğü yakınlarında gerçekleştiğini söyledi.

Yorumlar (0)