Kamplar ateş altında! Can alıcı darbe geliyor..

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kandil’e yönelik yürüttüğü harekât Hakurk Vadisi ve Sidekan kasabasının Bradost alanlarında nokta operasyonları ile sürerken, operasyonun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Harekâtla örgütün, İran-Kuzey Irak hattından Suriye’nin kuzeyine uzanan bölgede bağlantısı kesilmeye çalışılacak. Kandil’in ele geçirilmesi ile bölgede geçici üslerin kurulması planlanıyor.

Son Dakika 14.06.2018, 12:40
55
Kamplar ateş altında! Can alıcı darbe geliyor..

Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı’nda olduğu gibi iki aşamalı olarak uygulamaya geçirilen Kandil’e yönelik sürdürülen hava destekli kara harekâtında terör örgütünün eğitim, haberleşme, karargâh, mühimmat depoları ve sığınakların bulunduğu noktalar etkili bir şekilde vuruluyor. Şemdinli’den Hakurk’a doğru karadan sürdürülen operasyonlarda ise Kandil’e uzanan stratejik tepeler ele geçiriliyor.

20’yi aşkın üs kuruldu 

Türkiye sınırına yakın Hakurk’un yanı sıra Avaşin ve Basyan bölgeleri de dahil Kandil’e ulaşan bütün stratejik kamplar, ateş altına alındı. Bu bölgelerde 20’yi aşkın askeri üs noktası kuruldu. Girilen alanlarda üs kurma ve karakol yapma çalışmaları ise sürüyor. Operasyonlar ile örgütün bölgede faaliyet

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)