İberya alevler içinde! Yaralılar ve ölüler var...

Portekiz’in orta ve kuzey kesimlerinde çıkan orman yangınlarında 27 kişi hayatını kaybetti. İspanya’nın kuzeyindeki yangınlarda ise ölü sayısı 4’e ulaştı

Son Dakika 17.10.2017, 09:13
53
İberya alevler içinde! Yaralılar ve ölüler var...

İber yarımadasında yangınlar durdurulamıyor. Portekiz'de Coimbra, Valença, Serta, Viana do Castelo, Braga, Viseu ve Monçao kentleri yakınlarındaki alanlarda çıkan yangınlarda 27 kişi hayatını kaybetti. 17'si itfaiyeci ve 6'sı sivil yardım ekibi mensubu olmak üzere 50 kişi de yaralandı. Yaralıların 15'inin sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi. 108 yerde aktif durumdaki yangınları kontrol altına almak için 5 bin itfaiye görevlisi çalışıyor. Yetkililer, 30 dereceye varan hava sıcaklığının, kuraklığın ve rüzgârın yangın söndürme çalışmalarını zorlaştırdığını belirtti. "Dışarıdan itfaiyeci getirtemeyiz" açıklamasında bulunan hükümet yetkilileri, halktan yangın söndürme çalışmalarına yardım etmesini istedi.

ACİL DURUM İLAN EDİLDİ
İspanya'nın kuzey batısındaki Galiçya bölgesindeki yangınlarda ise ölenlerin sayısı 4'e çıktı. 105 noktada devam eden yangınların, yerleşim yerlerini tehdit ettiği açıklandı. İspanya ve Portekiz'deki yangınların olduğu bölgelerde acil durum ilan edilirken, binlerce kişinin evlerini terk ettiği, yolların ve okulların kapandığı aktarıldı.

15'İ AĞIR 50 YARALI
Portekiz'de 17'si itfaiyeci ve 6'sı sivil yardım ekibi mensubu 50 kişi de yaralandı. Yaralıların 15'inin sağlık durumu ciddi.

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)