Gazeteciler sınırdan çıkarıldı, tek kare fotoğraf geldi!

Hatay Reyhanlı'da sınırın sıfır noktasında yoğun hareketlilik var, valilik gazetecilerin bölgeden çıkarılmasına karar verdi. Reuters, sınırdan tek kare fotoğraf geçti.

Son Dakika 11.10.2017, 15:11 11.10.2017, 15:17
83
Gazeteciler sınırdan çıkarıldı, tek kare fotoğraf geldi!

İdlib'e keşif birlikleri gönderen Türk ordusu, Suriye sınırında hazırlıklarını sürdürüyor. Dün Atme kampının karşısındaki bölgeden fotoğraflar geçen uluslararası haber ajansı, bugün de sınırın sıfır noktasından bir kare geçti. Fotoğrafta zırhlı araçların yanı sıra tankın üstüne çıkmış askerler yer alıyor.

Hatay Valiliği, sınır bölgesinde gazetecilerin görüntü almasını yasakladı. Doğan Haber Ajansı (DHA), valilik kararıyla gazetecilerin bölgeden çıkarıldığını ve medya mensuplarının Cilvegözü Sınır Kapısı'na geçtiğini aktarıyor. Kararla birlikte sınırdaki hareketliliği görme olanağı da ortadan kalktı.

DHA ayrıca, Hatay Reyhanlı'ya bağlı Oğulpınar Mahallesi'ne askeri araç sevkiyatının devam ettiğini bildiriyor. İskenderun ve Kırıkhan'a getirilen askeri araçlar, Reyhanlı'ya sevk ediliyor.

Genelkurmay Başkanlığı, 8 Ekim tarihi itibariyle keşif çalışmalarının başladığını resmen duyurmuştu.

Türkiye, Rusya ve İran'ın vardığı çatışmasızlık anlaşması, üç ülkenin muhaliflerin kontrolündeki en büyük kent olan İdlib'e 500'er gözlemci asker göndermesini öngörüyor. Türkiye ve desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, ateşkesin dışında tutulan Nusra Cephesi'nin çatı örgütü Heyet Tahrir Şam'ın bölgeden çıkarılmasını hedefliyor.

Yorumlar (0)