Erdoğan: 'Darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kastamonu İl Kongresi'nde konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kahvesini içip darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin" dedi.

Son Dakika 30.12.2017, 13:50
55
Erdoğan: 'Darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin'

Partisinin Kastamonu il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye 2019'da yeni bir döneme girecek" dedi. Çanakkale'den Kurtuluş Savaşı'na kadar hep en önde yer aldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Hep bu yolda beraber yürüdük, İnşallah bundan sonrada beraber yürüyeceğiz. Kastamonu'nun türkülerine baktığınızda kahramanlıkların anlatıldığını görüyoruz. Bugün de geçmişte olduğu gibi aynı mücadeleyi veriyoruz. Kastamonu'nun kadınları da erkekleri kadar cesur olduğunu ispatlamışlardır.

BURAYA GELİRSE ONA 251 ŞEHİDİN ACISINI SORUN

Ana muhalefetin başındaki zatın 15 Temmuz şehitlerinin yanında değil de onları şehit eden hainlerin yanında durduğunu görüyoruz. Çıkmış diyor ki tek tip kıyafet giyenlerin yakınları üzülmeyecek mi? Ya sen ne cins bir adamsın. Sen benim şehitlerimin gazilerimin yakınlarını düşünmüyorsun. Kahvesini içip darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin. Veriyorlar eline 3-5 paçavra onları sağlayarak güya muhalefet yapıyor. Buraya gelirse ona 251 şehit ailesinin acısını sorun.

BAY KEMAL GİBİ GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİK

Bu millet senin nasıl bir yalancı olduğunu biliyor senin hayatın yalan. Biz bu noktaya 40 yıllık bir siyasi mücadele ile geldik. Bay Kemal gibi gökten zembille inmedik.

"HEP FİTNENİN PEŞİNDE OLMUŞTUR"

Milletim seni iyi tanıyor. Nasıl yalancı olduğunu da çok iyi biliyor. Bu kişi hayatının hiçbir döneminde milletimizin, devletimizin hakkını hukukunu savunmamıştır. Hep fitnenin, ayrıştırmanın peşinde olmuştur. Tüm terör örgütlerine destek vermiştir. PKK'nın destek verdikleriyle kol kola yürüyen kişi değil mi? Onlar destek verdi, güya Hakkari'de miting yaptı. Bu iş yürek işi. Bu öyle lafla yürümüyor.

Zalimin adı dün rejimdi, DEAŞ'tı, bugün YPG.  DEAŞ'a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacağız ve sınırlarımızı güvenli hale getireceğiz. 

VATANIMIZI BÖLMEK İSTEYENLER BEDEL ÖDÜYOR

Kongre öncesinde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğanb, "Makam mevki hepsi geçici... Düşünün ne olacak 2 metreküplük bir yere bizi gömecekler. Ölümden kaçmak var mı?" dedi. "Vatanımızı parçalamak isteyen şu an bedelini ödüyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu milletin huzurunu bölmeye kimsenin hakkı yok. Birliğimizi beraberliğimizi bozdurmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devlet tanımıyoruz. Öyleyse ne yapacağız bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)