Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, lider eşlerine Rohingya Müslümanlarının son durumu hakkında bilgi verdi, Fransa First Lady'si Brigitte Macron ile de "eğitim-teknoloji" ilişkisine dair özel sohbet etti.

Son Dakika 12.07.2018, 15:45
50
Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan, lider eşlerine Rohingya Müslümanlarının son durumu hakkında bilgi verdi,  Fransa First Lady'si Brigitte Macron ile "eğitim-teknoloji" ilişkisine dair özel  sohbet etti. 

Başkan Erdoğan'ın NATO Zirvesi dolayısıyla bulunduğu Brüksel'de, eşi  Emine Erdoğan da lider eşleri için hazırlanan özel programa katılmaya devam  ediyor.

Programın son gününde, devlet ve hükümet başkanları eşleri, Brüksel'in  Tervuren bölgesinde bulunan Afrika Müzesi'ni ziyaret etti.

Müze ve eserler hakkında özel bir sunumun yapıldığı programda ayrıca  Fabrizio Cassol tarafından Batı ve Afrika müziği uyarlamasının yapıldığı bir  konser icra edildi.

Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı

Emine Erdoğan, söz konusu programında lider eşleriyle samimi sohbetler  gerçekleştirdi. Emine Erdoğan'ın, göçmenler ve Arakan gibi mazlum coğrafyalara  yaptığı ziyaretlerin bilgisine sahip devlet ve hükümet başkanları eşleri,  kendisinden Rohingya Müslümanlarının son durumu hakkında bilgi aldı.

Türkiye'nin devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla  bu coğrafyalarla ilgilenmeye devam ettiğini ifade eden Emine Erdoğan, göçmen  politikalarının insani bir bakışla oluşturulmasını istedi.

First Lady Macron ile özel bir sohbet

İkili sohbetlerin bir başka konusu ise tüm dünyayı tehdit eden "çevre"  sorunları oldu. Emine Erdoğan, Türkiye'de etkin şekilde uygulanmaya başlayan  "Sıfır Atık" projesi hakkında da bilgi verdi.

Atık üretimini azaltacak farklı örnekler üzerinden fikir alışverişi  yapılan sohbette,  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron  ile yakın diyaloğu dikkati çeken Emine Erdoğan, Brigitte Macron ile  eğitim-teknoloji ilişkisine dair özel bir sohbet gerçekleştirdi.

Emine Erdoğan ve Brigitte Macron, çocuklar için bilinçsiz teknoloji  kullanımının büyük tehlikeleri beraberinde getirdiği ve bu konuda önlemler  alınması gerektiği konusunda tecrübelerini paylaştılar.

Lider eşleri programı aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Kaynak: Gazete Vatan

Yorumlar (0)