Domuz eti yedi beyninden bunlar çıktı...

Çin'de az pişmiş domuz eti yiyen adamın beyninden, uzunluğu 1 santimetreye ulaşan 30 adet tenya yumurtası çıkartıldı. Larvalar doktorların gerçekleştirdiği operasyonla adamın beyninden çıkarıldı

Son Dakika 08.03.2018, 13:28
155
Domuz eti yedi beyninden bunlar çıktı...

Çinli doktorlar, çiğ domuz eti yiyen bir adamın kafasında 30 tenya yumurtası buldu. Çin’in güney batısındaki Guizhou kasabasında yaşayan Wu isimli 46 yaşındaki adamın 1 yıl önce epileptik nöbet, kusma ve baş ağrısına maruz kaldı. Hastaneye giden adamın kontrollerinde şok gerçek ortaya çıktı. Doktorların çektiği röntgenler sonucunda Wu’nun beyninde 30 kadar tenya larvası bulundu.

TENYA YUMURTALARI 1 SANTİMETRE GENİŞLİĞİNDE

46 yaşındaki adamın beynindeki yumurtaların ortalama 1 santimetre genişliğinde olduğu ifade edildi. Röntgenlerde fark edilen yumurtaların adamın beyninde aşırı sıvı birikmesine de yol açtığı açıklandı.

Talihsiz adamın ameliyatında bulunan isimlerden Doktor Yang, tenyaların yumurtalardan çıkmaları halinde beyinde hasara ve ciddi bir ölüm tehlikesine neden olabileceklerini belirtirken, “yumurtaları kırmamak için çok özenli hareket ettik” dedi.

Yorumlar (0)