Defileden sonra ölen genç modelin günlük kazandığı para ise...

13 saatlik defilenin ardından hayatını kaybeden Rus çocuk modelin ailesi, paraları yetmediği için evlatlarının cenazesini yaşadıkları kente getiremiyor.

Son Dakika 31.10.2017, 12:38
114
Defileden sonra ölen genç modelin günlük kazandığı para ise...

14 yaşındaki Rus çocuk model Vlada Dzyuba, Çin'in Şanghay kentindeki bir defilenin ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Doktorların aşırı yorgunluk ve menenjit nedeniyle öldüğünü açıkladığı modelin, günde yaklaşık 30 lira kazandığı ortaya çıktı.


Rusya'nın Perm şehrinde yaşayan Dzyuba ailesi ise, paraları yetmediği için kızlarının cenazesini yaşadıkları kente getiremiyor. Ailenin bunun yerine farklı bir yol izleyeceği belirtiliyor. Genç modelin cesedinin yakılarak küllerinin Perm'e getirilmesi bekleniyor.

13 saatlik defileden sonra hastaneye götürülen ve komaya giren çocuk modelin annesi Oksana, "Beni sürekli arıyordu. Çok yorulduğunu ve uyumak istediğini söylüyordu. Hastalığının başlangıcında olduğu için belirtileri göremedik" demişti.

Çinli bir ajansla kontratı bulunan genç modelin 'köle işçi' olarak çalıştırıldığı ve sağlık sigortasının bulunmadığı belirtiliyor.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)