Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

Nevşehir'deki mitingde konuşması devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kardeşlik vurgusu yaptı. Erdoğan '81 milyonla helalleşeceğiz' dedi.

Son Dakika 08.06.2018, 14:49
60
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir Atatürk Bulvarı'nda halka sesleniyor. Buradaki konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Anadolu'da fitnenin, kinin, nefretin boy göstermesine izin vermeyeceğiz' dedi. 'Gövde gösterisi' denilecek büyüklükte bir kalabalığa seslenen Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"3 yıl aradan sonra Nevşehir'de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Nevşehir bugün destan yazıyor. Nevşehirli kardeşlerimiz bizle oldukça daha ne vuslat isteyelim. Şu muhabbeti gördükten sonra daha ne isteyelim? Bize Nevşehir yeter. Sizlerden aldığımız güç ve cesaretle istikbale yürüyoruz."

"Bu yola çıkış bir Cumhur İttifakı'dır. Bu Cumhur İttifakı'nı birlikte koruyacağız, fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Halel getirmeyeceğiz. Bu cumhurun ittifakı kolay kurulmadı. Sözde milletin ittifakı diye yola çıkanlara 24 Haziran'da dersini vereceğiz. Rabbimiz ne buyuruyor ancak inanlar kardeştir. Tüm mazlum ve mağdurların yanına koşmaya devam edeceğiz. Hiçbir kardeşimizi zalimlerin insafına teslim etmeyeceğiz. Barış tesis edilene, istikrar sağlanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz."

"Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiçbir vatandaşımızı ötelemeden, etnik kimliğine, inancına bakmadan herkesi bağrımıza basıyoruz. Bir olalım, iri olalım, diri olalım, 81 milyon kardeş olalım. Bölgemizde fitneyi değil, kardeşliği büyüteceğiz. Ülkemizde husumeti değil muhabbeti güçlendireceğiz. Kavganın değil, barışın mücadelesini vereceğiz. Ayrışmanın değil, birleşmenin savunuculuğunu yapacağız. Bugün Nevşehir'deyiz, ben gönül diliyle konuşuyorum. 81 milyona gelin helalleşelim diyeceğiz"

Kaynak:İnternethaber

Yorumlar (0)