Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'e bakıp YPG'nin nasıl kaçtığını görüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonunun kısa sürede bitirileceğini belirterek "Afrin'e bakıyorum YPG, PKK terör örgütünün şu anda nasıl kaçtıklarını görüyorum. Onlar kaçacak mehmetçiğim, bizler hep birlikte kovalayacağız. Şimdi kara harekatı devam ediyor durmak yok" dedi.

Son Dakika 21.01.2018, 15:41
97
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'e bakıp YPG'nin nasıl kaçtığını görüyorum

KCK ve HDP'nin çağrısına da çok sert tepki gösteren Erdoğan, "Ey HDP-PKK-KCK şu anda her yerde takip ediliyorsunuz. Nasıl dağdakileri ininden çıkardıysak sizlere de asla o meydanları  bırakmayız" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan  Tofaş Kapalı Spor Salonu'ndaki Kadın Kolları Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, kongre öncesi salonun dışında toplanan binlerce kişiye seslendi.  Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekatı ile ilgili  önemli bilgiler veren Erdoğan, sokak çağrısı yapan HDP'ye de rest çekti. Daha sonra salona geçen ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşuyor.

"Çok kısa sürede  Afrin harekatını tamamlayacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: "Afrin'e  bakıyorum PYD, PKK terör örgütünün şu anda nasıl kaçtıklarını görüyorum. Onlar kaçacak mehmetçiğim, bizler hep birlikte kovalayacağız. Şimdi kara harekatı devam ediyor durmak yok. İnançla, kararlılıkla yola devam edeceğiz. Geri adım atmayacağız. Şu anda havada, karada, cephede Mehmetçiğimizi, Özgür Suriye Ordusunu  dualarınızla yalnız bırakmayın. İnşallah çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız.

'NEREDE OLURSANIZ OLUN TAKİP EDİLİYORSUNUZ'

Kara harekatı devam ediyor, durmak yok. Zira şimdi de bugün bazı  haberler aldım. KCK ve HDP sokağa çağırıyor ve şu anda Diyarbakır'da kongre  yapıyorlar, kimseyi bulamamışlar. Ama bak şunu söylüyorum, şu anda adım adım  takip ediliyorsunuz. Ey HDP, ey KCK, ey PKK nerede meydana çıkarsanız biliniz ki  güvenlik güçlerimiz sizin boynunuzdadır. Biz yerli ve milli bir duruşla, şu anda ülkemizin sınırlarına  saldıranlara karşı bir operasyon yapacağız, siz bizi içeriden vuracaksınız öyle  mi? Nasıl dağdakileri ininden çıkardıysak sizlere de asla o meydanları  bırakmayız.

FETÖ İLE MÜCADELE

Onun da bütün avanesi, yurt dışına kaçanlar, bunların hepsinin yaptıklarının bedeli var. Bu bedeli ödeyecekler. Kimse acıma duygusuna kapılmasın. Acırsak acınacak hale geliriz. Sıkıntı varsa araştırıyoruz, soruşturuyoruz.

BURSA'YA MÜJDELERİ SIRALADI!

Bursa sıradan bir şehir değil. Alışılmışın üzerinde bir altyapıya sahibiz" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Bursa ülkemizdeki ulaşım hatlarının en önemli kavşaklarından biri olmasına rağmen sadece 200 kilometre bölünmüş yolu vardı. Bursa Türkiye'nin tüm hızlı tren hatlarına bağlanarak ulaşımı en kolay şihrelerden biri haline gelecek. Artık ben Bursa'ya uzak değilim. Bursa'ya bir İstanbullu olarak komşuyum. Zira İstanbul-Bursa 1 saat. Öyle mi? Her taraf yemyeşil, İstanbul'dan bastırıyorsun. Osmangazi, buralardan bir an önce ulaşıyorsun. İzmir'e 2.5 saatte ulaşacağız.

Milliyet.com.tr

Yorumlar (0)