Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 şehidimiz var 7'si Mehmedimiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasya'da partisinin 6. Olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan Afrin operasyonunda 20 şehitten 7'sinin Türk askeri olduğunu açıkladı.

Son Dakika 28.01.2018, 21:14
129
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 şehidimiz var 7'si Mehmedimiz

Amasya'daki il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mehmedimiz Afrin'e doğru yürüyor. Burseya Dağı'nı da düşürdüler. Bazı kendini bilmezler, sözde etiketi olanlar vs., onlara rağmen bitirdiler. Avrupa Parlamentosu'na rağmen bitirdiler" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda 484 terörist etkisiz hale getirildi. Toplamda 20 şehidimiz var. 7’si Mehmedimiz, diğerleri ÖSO’dan. Bu yolda kararlı yürüyeceğiz. Sözümüz var bu işi başaracağız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Hanımefendiler, beyefendiler, sizleri hasretle selamlıyorum. Kongremizin şehrimizi için, Amasya ile tüm ülkemiz için hayırlara vesile olmasın Allah'tan diliyorum. Türkiye ortalamasının üzerinde oranlarla bize olan desteğini ortaya koyan her bir Amasyalı kardeşime teşekkür ediyorum. Amasya, Osmanlı'ya şehzade, sultan ve paşa yetiştirmiştir. Amasya, Timur'un sarstığı Osmanlı'yı yeniden derleyip toplayan Çelebi Mehmet'in şehridir. Fatih Sultan Mehmet Han'ın şehridir. Amasya, ince ruhlu padişah, Sultan Beyazıd'ın şehridir. Amasya, Kurtuluş Savaşı'na da yön veren bir şehir olmuştur. Bugün de Amasya, topraklarından tarih, destan akan bir şehirdir. Dün, Ferhat Şirin'e kavuşmak için bu yalçın kayaları delip su yolu açtığı bu şehrin bugün de güçlü Türkiye'ye giden yolun üzerindeki engelleri aşmanın öncülüğünü yapacağına ben inanıyorum. Siz inanıyor musunuz? Maşallah. Ülkemizin geleceği, milletimizin huzuru, devletimizin bekası için mücadelenin en ön safında yer almaya hazır mıyız? 

"ÖNCE BAŞKOMUTAN ÖNDE GİDECEK, SİZ DE ARKADAN GELECEKSİNİZ"

Tamam. Hazır mıyız? Maşallah. Geçen komuta kademesine sordum. İhtiyacımız var mı dedim, yeteriz dediler. İhtiyaç var dedikleri anda önce genel başkanınız, başkomutan önde gidecek, siz de arkadan geleceksiniz. Onun için durmak yok, yola devam. 

"20 ŞEHİDİMİZ VAR, 7'Sİ MEHMEDİMİZ, DİĞERLERİ ÖSO'DAN"

Az önce rakamları tekrar aldım. 484 terörist ila cehenneme zümera. Şu anda bizim de ÖSO ordusundan ve Mehmetlerimizle toplamda 20 şehidimiz var. 7'si Mehmedimiz diğerleri ÖSO'dan. 

Burseya Dağı tamam. Halloldu. Oradan bölgeye hakimiyet çok daha rahat olacak.

Bizim kimsenin toprağında, malında, mülkünde, ırzında, namusunda gözümüz yok. Ancak bizim inancımıza, ezanımıza, can ve mal güvenliğine tehdit olduğu zaman da gözümüz kimseyi görmez. 

Birileri çıkmış, savaşa hayır diye bildiri yayınlıyor. Ana muhalefet partisinin kimi milletvekilleri de aynı koroya ortak oluyorlar. Bu zatlar, terör örgütü Suriye'de on binlerce insanı öldürürken, milyonlarca insanı evinden yurdundan ederken neredeydiler. Terör örgütüne 5 bin TIR silah verilirken 'savaşa hayır' demek hiç mi akıllarına gelmedi. 

Terör örgütü öğretmenleri okul önlerinde, anneleri sokak ortasında, babaları evlatların gözü önünde, polisleri uyudukları yataklarında, kaymakamımızı masasının altına koydukları bomba ile odasında, Yasin Börüleri kıstırdıkları binada, binlerce masumu en savunmasız hallerinde katlederken bunlardan tek bir ses duydunuz mu? Sözde tabipler birliği 'savaşa hayır' diyor. Senin her yerin tabip olsa ne yazar. Sözde profesör. Senin her yerin profesör olsa ne yazar? 

ERDOĞAN, AMASYA'DA VATANDAŞLARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasya'da partisinin 6. Olağan il kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi. Burseya Dağı'ndaki operasyona ilişkin olarak Çorum'da yaptığı açıklamada, "Burseya Tepesi düşmek üzere" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya'daki açıklamasında, "Mehmedimiz Afrin'e doğru yürüyor. Burseya Dağı'nı da düşürdüler" diye konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

"BURSEYA DAĞI'NI DA DÜŞÜRDÜLER"

Mehmedimiz Afrin'e doğru yürüyor. Burseya Dağı'nı da düşürdüler. Hamdolsun ele geçirildi. Bazı kendini bilmezler, sözde etiketi olanlar vs., onlara rağmen bitirdiler.

Avrupa Parlamentosu'na rağmen bitirdiler. AP'de bazı kendini bilmezler benim askerime işgal kuvveti diyor. Siz ceddinize bir bakın. Afrika'da neler yaptınız, neler yediniz bir bakın. Sizin tarihiniz işgallerle dolu, sömürgelerle dolu. Şu anda bunlar, bu ahlaksızlar, buyurun, Almanya'da terör örgütlerine, camilerimizi saldırtarak , cam çerçeve indirerek bunları polisleri ile beraber seyrediyorlar. Vatandaşlarım havalimanında, polislerin gözleri önünde, oradaki vatandaşlarımıza bu PKK'lılar, teröristler saldırırken sessiz duruyorlar. 

"BİZ AFRİN'DE TOPRAK MERAKLISI DEĞİLİZ"

Bunlara işgalci kimdir, konuksever kimdir, onu biz öğreteceğiz. Afrin'e niye giriyoruz? Biz Afrin'de toprak meraklısı değiliz. Suriye'nin topraklarında bizim gözümüz yok. ama 3.5 milyon Suriyeli bizim topraklarımızda misafir. Onları evlerine göndermenin çalışmalarını yapıyoruz.

Yorumlar (0)