ByLock'ta 'izdivaç' pazarlığı!

Kırklareli'nde devam eden Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davası kapsamında deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt içerisinde evlendirilmek istenen kadın üyelerin kişisel bilgilerinin yer aldığı tespit edildi.

Son Dakika 08.10.2018, 21:46
71
ByLock'ta 'izdivaç' pazarlığı!

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahmesi'nce, "silahlı terör örgütüne üye  olmak" suçlamasıyla yargılanan, "evlerden sorumlu abla" olduğu ileri sürülen  sanık D.C'nin, başka bir davada yargılanan sözde "il ablası" tutuklu sanık Suna  Erkan ile ByLock yazışmaları deşifre edildi.

Örgüt içerisindeki bekar kadınların evlendirilmesi için gönderilen  liste ile ilgili yazışmalarda D.C'nin, kişilerin isimlerinin yanı sıra yaş,  fiziki özellikleri, memleketleri, mezhepleri ve örgüt içerisindeki görevlerini  sıraladığı anlaşıldı.

D.C'nin, Erkan'a "acil bir aday" şeklinde gönderdiği bir yazısında da  söz konu adaya ait kişisel bilgileri paylaştığı görüldü:

D.C'nin adaylara ilişkin yolladığı mesajlarda şu içerik  çözümlemelerine ulaşıldı:

''Ad: S.. 1991, boy 1.60, kilo 48, memleket Tokat, İstanbul Türkçe  öğretmenliği...'', ''Ad: G... 1985 doğumlu, boy 1.70, kilo 68, memleket ve ikamet  İstanbul...'', ''1985 Maras? dog?umlu. Bilecik'te din kültürü ög?retmeni. Aile  Maras?ta çiftçi, 1.78 boy, 80 kilo. Dog?al sessiz sakin orta halli bir arkadaş'',  ''Ad: Z... 1992 doğumlu, 1.68 boy, 70 kilo, memleket Balıkesir bölüm işletme ama  çalışmıyor. Hoş bir arkadaş'', ''Ad: D... 1994 doğumlu, boy 1.58, 63 kilo,  memleket Ardahan aile İstanbul'da. MYO'da BTM (bölge talebe mesulü), kolejde  yardımcı öğretmenlik yapmış şakirt.''

AA

Yorumlar (0)