Bu halde dışarı çıkmak artık yasak!

Marmaris'te tehlike arz ettiği gerekçesiyle, dört tekerlekli motorlu araç ATV ve UTV kullanımı, İlçe Turizm Danışma Kurulu tarafından yasaklandı. Billboardlara İngiliz ve Türkçe 'ATV'ler şehir trafiğinde kullanılmaz. Kaza yapmanız durumunda yasa dışı kullanımdan dolayı cezai işlem uygulanır' yazılı afişler asılarak yasak duyuruldu.

Son Dakika 24.05.2018, 17:53
64
Bu halde dışarı çıkmak artık yasak!

Marmaris İlçe Turizm Danışma Kurulu, Kaymakam Celalettin Yüksel başkanlığında Mayıs ayı başında 'Trafik güvenliği ve düzeni' adı altında toplandı. Toplantıda, gelen şikayetler değerlendirilip, yapılan inceleme neticesinde 'Quad Bike' tabir edilen 4 tekerlekli ATV ve UTV tarzı motosikletlerin ilçe  merkezinde kullanımı komisyon kararı ile yasaklandı. Alınan karar hafta başında hayata geçirildi. Marmaris Belediyesi, kent merkezi ve kırsal turistik mahallelerde bulunan 20 billboarda üzerinde ATV resmi bulunan Türkçe ve İngilizce 'ATV'ler şehir trafiğinde kullanılmaz. Kaza yapmanız durumunda yasa dışı kullanımdan dolayı cezai işlem uygulanır' yazılı afiş astırdı. Tur acenteleri ve motosiklet kiralama servislerine de yasakla ilgili bildirimler yapıldı.
İKİ GÜNDE AFİŞLERE ZARAR VERİLDİ

Şehrin en işlek cadde ve sokaklarına 2 gün önce asılan afişler kimliği belirsiz kişiler tarafından siyah sprey boya ile boyanarak tahrip edildi. Afiş üzerindeki İngilizce kelimelerin bir bölümünün üzeri boyanarak sanki ATV'nin şehir kullanımı serbestmiş gibi izlenim verildi. Belediye ekipleri, afişleri boyayarak tahrifat yapan kimliği belirsiz kişi ve kişilerin bulunması için İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Şüphelilerin tespit edilmesi için çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı.

milliyet.com

Yorumlar (0)