Birbirlerine girdiler! Terör örgütü...

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Kamil, terör örgütü DEAŞ'ın pusu kurması sonucu çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğünü, 20'sinin kaçırıldığını belirtti

Son Dakika 19.02.2018, 10:21
29
Birbirlerine girdiler! Terör örgütü...

Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'ın  pusu kurmasının ardından çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğü, 20'sinin  de kaçırıldığı bildirildi. 
 
Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün güneyindeki Saduniye köyü yakınında Haşdi Şabi  gücü ile bölgedeki DEAŞ kalıntıları arasında şiddetli çatışma çıktı.'' dedi.

Kentin güneyindeki Rıyad Nahiyesi'nin Saduniye köyü yolu üzerinden  Haşdi Şabi gücüne ait araçların geçişi sırasında çatışmanın çıktığını belirten  Kamil, "Yağmurlu havayı değerlendiren DEAŞ militanlarının yol üzerinde kurduğu  pusunun ardından çıkan çatışmada, 17 Haşdi Şabi unsuru ölürken 20'si de DEAŞ  militanlarınca kaçırıldı." diye konuştu.
 
Bölgedeki DEAŞ kalıntılarına yönelik ve kaçırılan Haşdi Şabi  mensuplarının kurtarılması için olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk  edildiğini dile getiren Kamil, "Bölgedeki federal polis güçleri geniş çaplı  operasyon başlattı. Bu operasyona daha sonra Irak ordusunun da destek vermesi  bekleniyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vatan

Yorumlar (0)