Başbakan Yıldırım, ABD'ye gidiyor

Başbakan Binali Yıldırım, ABD ziyareti öncesi havalimanında açıklama yapıyor.

Son Dakika 07.11.2017, 10:39
91
Başbakan Yıldırım, ABD'ye gidiyor

ABD ziyareti öncesi havalimanında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "FETÖ konusundaki taleplerimizi iletecegiz" dedi. Vize işlimelerimni başlaması olumlu bir adım diyen Yıldırım'ın açıklamalarının satır başları şöyle: "Bugün heyetle beraber ABD'ye bir ziyarete çıkıyoruz. Amerika Başkan Yardımcısı Pence ile bir görüşme yapacağız. Birçok farklı görüşmelerimiz var. Gerek kongre, gerek yerli yabancı STK'lar ile Türkiye-Amerika ilişkileri konusunda kapsamlı, hem Washington'dan hem de New York'ta görüşmeler gerçekleştireceğiz. 


Özellikle ABD Başkanı uzakdoğu ziyaretinde olduğu için sayın Pence ile, başkanvekili olarak, Türkiye-Amerika arasındaki bütün konuları ele alacağız. İkili ilişkiler başta olmak üzere bölgesel konularda yaşanan gelişmeleri de değerlendirme fırsatı bulacağız.

Türkiye-ABD arasındaki Suriye, Irak meseleleri, FETÖ konusundaki Amerika ile ilgili taleplerimiz ve bu konuda bundan sonraki aşama kapsamlı bir şekilde dile getirilecek. PYD-YPG ve DEAŞ'la mücadele konusunda da aramızda mevcut olan bazı sorunların açıklıkla ele almayı hedefliyoruz. 

"VİZE İŞLEMLERİNİN SINIRLI DA OLSA BAŞLAMASI OLUMLU"

Ziyaretimiz öncesi ABD ile Türkiye arasında askıya alınan vize işlemlerinin sınırlı da olsa başlamış olması olumlu bir adım olarak mütalaa edilebilir. 

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)