Başbakan Binali Yıldırım oyunu kullandı

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de annesinin adını taşıyan okulda oyunu kullandı.

Son Dakika 24.06.2018, 11:39
86
Başbakan Binali Yıldırım oyunu kullandı

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'in Karabağlar ilçesinde kızı Bahar Büşra Köylübay ile oğulları Erkam ve Bülent Yıldırım'ın bağışlarıyla yapılan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda açılışını gerçekleştirdiği Bahar Yıldırım İlkokulu'nda oyunu kullandı.
Başbakan Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"Oyumuzu kullandık. Vatandaşlık görevini yaptık. Bu seçimlerde hem cumhurbaşkanlığıhem de milletvekillerimizi aynı anda seçiyoruz. Yeni sistemle Türkiye yeni hedeflere, yeni ufuklara, istikrar ve güven içerisinde ilerlemeye devam edecek. Seçimlerin bütün milletimize huzur, barış, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Gayet demokratik bir bayram havasında. Güzel bir seçim ortamı geçiriyoruz. İnsanlar akın akın oylarını kullanmaya geliyorlar.
Burası Karabağlar, Bahar Yıldırım İlkokulu. Burasının açılışını yapmıştık, şimdi de oyumuzu kullanmak nasip oldu.

ENKA şirketine ait üç mühendis, kaçırılmışlardı. Yoğun titiz, zahmetli bir çalışma neticesinde kurtarıldılar. Ve bu sabaha karşı ülkemize geldiler. Ailelerine kavuştular. Mutlu son gerçekleşti. Ben bütün yetkililere yakın işbirliği dolayısıyla teşekkür ediyorum. Mühendislerimizin sağ salim kurtarılmış olması hem ülkemiz hem aileleri açısından büyük bir başarı olmuştur. Tekrar geçmiş olsun diyorum arkadaşlarımıza.
Buradan Ankara'ya geçeceğiz. Ankara'da seçim sonuçlarını sayın Cumhurbaşkanımız ile takip edeceğiz. Sandıklar açılmaya başladıktan sonra inşallah hayırlısı olur"

Başbakan Yıldırım son başbakan olması ile ilgili soruya da; "Koltuk elimizde kaldı. Müzayedeye çıkarırlar." dedi.

Yorumlar (0)