30 metrelik kilise kuyusunda can pazarı

İstanbul'da Sarıyer Aya Nikola Rum Ortodoks kilisesinde görevli kadın, bahçeyi temizlerken 30 metrelik kuyuya düştü. Rumca 'Batıyorum' diye çığlıklar atan yaralı kadın itfaiye ekiplerini titiz çalışmasıyla kurtarılırken, eşi ise kuyunun başında gözyaşı döktü. Kurtarma çalışmaları sırasında kuyunun içinde oksijensiz kalan bir itfaiye görevlisine de ayakta müdahale edildi

Son Dakika 29.05.2018, 13:26
71
30 metrelik kilise kuyusunda can pazarı

Olay, Sarıyer Yeniköy’de bulunan Aya Nikola Rum Ortodoks kilisesinde yaşandı. Kilisede görevli Kostas Tinodinos ve eşi Tina Tinodinos, bahçede temizlik yapmaya başladı. Bu sırada 30 metrelik kuyunun kapağına basan Tina Tinodinos, aşağıya düştü. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

KUYUNUN ÇOK DAR OLMASI ÇALIŞMALARI GÜÇLEŞTİRDİ
İtfaiye, kuyunun çok dar olması nedeniyle kurtarma çalışmalarında zorluk yaşadı. Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalarda kuyuya inen bir itfaiye eri kadına ulaşmayı başardı.

KOCASI BİR AN OLSUN KUYUNUN BAŞINDAN AYRILMADI
Bu sırada kadının kocası Kostas Tinodinos da kuyunun başından bir an olsun ayrılmadı. Rumca konuştuğu eşine moral veren ve itfaiye ekiplerine tercümanlık yapan adam, zaman zaman gözyaşı döktü.

'BATIYORUM' DİYE ÇIĞLIK ATTI
Eşinin Rumca "batıyorum" dediği söyleyen adam, itfaiye ekiplerinden acele etmelerini istedi. Gözyaşlarına boğulan adam, itfaiyeciler tarafından teselli edildi.

Kuyuya düşen kadın, itfaiyenin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu kuyudan kurtarıldı. İlk müdahalesi yapılan kadın, ambulansla hastaneye sevk edildi.
OKSİJENSİZ KALAN İTFAİYE ERİ FENALAŞTI
Kurtarma çalışmaları sırasında kuyunun içerisinde oksijensiz kalan bir itfaiye görevlisine de ayakta müdahale edildi.

posta.com

Yorumlar (0)