2018 ÖSYM Üniversite Tercihleri Başladı!

YKS sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından bugün tercih işlemleri başladı. AİS (Aday İşlemleri Sistemi) üzerinden tercih kılavuzuna göre Tablo 3 ve Tablo 4 listelerinden tercihler yapılabilecek. ÖSYM 'koşul numaraları' üzerinden başvuruların yapılması gerektiği ve adayların bunu dikkate almaları konusunda uyardı. 

Son Dakika 07.08.2018, 15:17
86
2018 ÖSYM Üniversite Tercihleri Başladı!

Başvurular 7 Ağustos- 14 Ağustos arasında yapılacak. 14 Ağustos saat 23.59' a kadar sürecek olan tercih işlemlerinde son dakikaya kadar değişiklik yapılabilecek.

 ÖSYM tarafından açıklanan bilgiye göre adaylar sadece ÖSYM Aday İşlemleri bölümünden tercih yapabilecek. Sayfaya Gitmek İçin Tıklayınız.

-YKS Tercih Kılavuzu 

En fazla 24 tercih yapılabilecek. 24 tercihten az yapılabilecek. Tercih süresi içerisinde yer değişikliği, tercih silip ekleme gibi birçok seçenek aday tarafından yapılabilecek.
 KOŞUL NUMARASI NEDİR?
ÖSYM tarafından yapılan en önemli uyarı Koşul Numaraları oldu. Öğrenim görmek istenilen programları yazarken inceleme yapılması gerekiyor. Program yanında yer alan numaralara göre tercih yapılmalıdır. Tablo 3 Tablo 4 te yer alan Yüksek Öğretim Programlarında yer alan Koşul ve açıklamaların dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?
14 Ağustos'ta sona erecek olan tercihlerin 15-30 gün içerisinde ÖSYM sonuç sayfasından açıklanması bekleniyor. 

Yorumlar (0)