Özhaseki: Oylar sayılsa sonuç değişir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, 'Keşke mümkün olsa da tarafsız gözlemciler otursalar Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar, emin olun sonuç çok daha değişir.' dedi.

SİYASET 15.04.2019, 22:38
464
Özhaseki: Oylar sayılsa sonuç değişir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de partisinin il başkanlığı binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Memleketi Kayseri'den 6 ay boyunca uzak kaldığını ifade eden Özhaseki, Ankara ve İstanbul seçimlerine dair konuştu. Özhaseki,  Ankara ve İstanbul'da alınan sonuçların kendilerini üzdüğünü, bunun sebebi konusunda çalışıp buradan ders çıkartacaklarını ifade etti.

Bir gazetecinin İstanbul seçimlerini sorması üzerine Özhaseki, 'Keşke mümkün olsa da tarafsız gözlemciler otursalar Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar. Emin olun sonuç çok daha değişir.' ifadelerini kullandı.

Özhaseki, gazetecinin İstanbul sorusuna 'İstanbul seçimleriyle ilgili partimiz üzerine düşen her şeyi yapıyor. Şunu biliyoruz ki sandık güvenliği çok önemliymiş, partimize düşen en önemli iş sandıkların güvenliğini sağlamakmış. Birçok yerde müşahidimiz olmayınca itiraz edilmeyince sandıklar yeniden açılıp sayılamıyor. Bundan dolayı da birçok oy kaybına uğradığımızı bir kere daha anladık. Biz güçlü bir partiyiz ancak sandıklara sahip çıkma konusunda bu seçimlerde biraz yetersiz kaldığımızı kendimizde görüyoruz. Bunu da değerlendiriyoruz zaten. Çünkü her açılan sandıkta bizim oyumuz artıyor, karşı tarafın oyu düşüyor. Keşke mümkün olsa da tarafsız gözlemciler otursalar Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar. Emin olun sonuç çok daha değişir. Şimdi böyle bir sonuçla karşı karşıyayız. Artık hayırlısı olsun diyoruz ve partimiz bu konuda her şeyi yapıyor.' diye cevap verdi.

Yorumlar (0)