Erdoğan: 'Asıl fatura sana kesilecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akşener hakkında 'Sen, Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri söylemiş gibi hissettirerek fatura kestireceksin. Asıl fatura sana kesilecek.' dedi. 

SİYASET 22.03.2019, 16:17
429
Erdoğan: 'Asıl fatura sana kesilecek'

Konya'da Kılıçarslan Kent Meydanı'ndaki mitingde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Erdoğan, 'CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum; böyle bir adamın genel başkanlığında daha ne kadar buraya oy vereceksiniz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde konuşmasına ara vererek ekranlardan Yeni Zelenda’daki terör katliamından görüntüler, silah üzerindeki mesajlar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından bölümler izletti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasındaki, 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' ifadelerine sert tepki göstererek, 'Ya sen o zaman Avusturalya’daki terörist senatörden ne farkın var. Özellikle CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum; Böyle bir adamın genel başkanlığında daha ne kadar buraya oy vereceksiniz. Her şey açık ve net ortada. Ya bunu Batı’ya anlatamadık, demek ki sana da anlatamamışız. Şu ifadeye bak. O zaman senin iç dünyanda farklı şeyler var. Sen tehlikeli bir adamsın. Girdiğin tüm seçimleri kaybettin, bu seçimi de kaybedeceksin. Tek dayanağı var. Nasıl olsa ben oturduğum koltuktan kalkmam diyor' şeklinde konuştu. 

'Bizler teröristlerle omuz omuza yürüyenlere hadi yürüyün diyemeyiz'

Meral Akşener'e de yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şimdi 31 Mart’ta bu zillet ittifakına öyle bir Osmanlı tokadı atalım ki bir daha bellerini doğrultamasın. Bir tanesi var içlerinde, güya hanımefendi. Bir ara da bir yurt konseyi çıkardılar, onun temsilcisi. Ayın 15’inden sonra başbakan olacağım dedi. Oldu mu? Dur bakalım, şu anda senin iyi günlerin. Sen, Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri söylemiş gibi hissettirerek fatura kestireceksin. Asıl fatura sana kesilecek. Yurt konseyi faturan, Cumhurbaşkanına iftira ben halkıma nasıl terörist derim. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Aydın’da, Denizli’de söylediğimi söylüyor. Yurt konseyi mensubuymuş, oradan yırtarmış. Bu ülkede adalet var, gereken hesabı vereceksin. Tabii senin şimdi dirsek temasında olduğun bay Kemal, milletvekilliğine güveniyor. Ama onunla ilgili de çalışmaları ben yargıya müracaat etmek sureti ile avukatlarımı yönlendirdim. Bizler teröristlerle omuz omuza yürüyenlere hadi yürüyün diyemeyiz. YPG bize mi saldıracak diyor. Senin gözün var görmüyorsun. Saldırıyor işte. Bunlara da gereken dersler verilecek. Seçimden sonra bir tarafta parlamento ve yargıyla işin üzerine üzerine gideceğiz.' sözlerini kullandı.

Yorumlar (0)