Sevda'yı neden seçtiler?


15.k görüntülenme

Sevda, alkolün etkisiyle sızmıştı. Nuri, kızın yanına sokuldu. Emel ve Kamil onları söyrediyordu. Kamil'in elinde küçük bir kamera vardı. Nuri, Sevda'nın önce kazağını çıkardı. Sonra da pantolununu. Bir yandan da kendi soyunuyordu. sevda çırılçıplak kalmıştı. Kamil elindeki kamera ile Sevda'nın hayatının karardığı anı çekiyordu. Sevda kendine gelir gibi oluyor ama ona karşı koyacak gücü kendinde bulamıyordu. Nuri ve arkadaşları için iş bitmişti...Sevda uyandığında da kirletildiğini anlamıştı...

-EMEL'E BIÇAK ATTI
Kötü arkadaş kurbanı olan Sevda, o günü şöyle anlattı:
"Uyandığımda, bunu bana kim yaptı diye bağırdım. Emel hiç oralı olmayınca, mutfağa gidip, ekmek bıçağını elime aldım, Emel'e fırlattım. Ama isabet ettiremedim. İki erkek beni kollarımdan tuttu. Görüntüler elimizde bunu piyasaya sürersek rezil olursun dediler. Hayatımı çalmışlardı. Onlara, (Allahınızdan bulun) diye beddua ettim. Ne yapacağımı bilemiyordum. O aün canıma kıymak istedim. Yapamadım. Beni, eve götürmelerini istedim. Hava kararmak üzereydi. Sermet amca ve Nermin teyze daha fazla meraklandırmak istemedim. Eve döndüğümde, Nermen teyze hasta olup olmadığımı sordu. (Birşeyim yok, yorgunum) dedim. Onların yüzüne bakamıyordum. Ben bu hatayı nasıl yapmıştım?"

-NURİ'NİN YALANLARI

Aradan bir hafta geçtikten sonra, Nuri, Sevda'yı görmek için okula gelmişti. Sevda, "Hangi yüzle buradasın, polise gideceğim" dedi. Nuri, korkmuştu. Aslında Sevda da çevresine rezil olmaktan korkuyordu. Nuri, "Seni seviyorum, evleneceğiz" dediyse de, ona inanmadı. "Beni rahat bırak" diyerek ondan uzaklaştı. 
Felaket bu kez evin kapısına gelmişti. Emel, Sevda ile görüşmek istiyordu. Sevda onu evin kapısında kabul etti. Kısık sesle, "Hayatımı karartınız" diyerek, ona çıkıştı. Emel, büyük bir pişkinlikle, Nuri'nin ondan hoşlandığını ve niyetinin de ciddi olduğunu söyledi. Sevda, yaşadığı şoku üzerinden atamamıştı. Acaba söyledikleri doğru muydu?..Doğru da olsa, Nuri'nin karakterini beğenmiyordu. Onunla bir ömür sürebileceğini de sanmıyordu. "Git, bir daha da karşıma çıkma" diyerek, Emel'i evin kapısından uzaklaştırdı.
Sevda yaşadıklarını, sık sık gördüğü bir kabus sanıyordu. Ancak, Nuri genç kızın peşini bırakmıyordu. Yine okula gelmişti. Yine aynı tepkilerle karşılaştı. "Tamam" dedi Nuri; kasedi sana vereceğim. Son bir kez oturup konuşalım."...Yine aynı kafeteryaya gitmişlerdi. Sevda bu kez kola değil su istedi. Sevda bir an önce kasedi almak istiyordu, Nuri de sözlerini uzatıyordu. Sevda'nın başı ağrımıştı. Kafetaryanın ağır bir havası vardı. Sevda, garsondan ağrı kesici olup olmadığını sordu. Bu yerin müdavimlerinden olan Nuri ile garsonun birbirlerine yaptıkları işareti Sevda görmemişti. Garson, bir süre sonra, bir bardak su ve bir hapla masaya geldi. 

-BAMBAŞKA BİRİ OLDU

Sevda'nın başının ağrısı geçmişti ama kendinde bugüne kadar yaşamadığı bir enerji hisssediyordu. İçtiği aslında sentetik uyuşturucuydu. Kendine hakim olamıyordu. Canı  dans etmek, oynamak istiyordu. Aslında ne dans etmeyi, ne de oynamayı seviyordu. Ne olmuştu?..
Nuri, "Kaset evde, gel vereyim" teklifina hayır demedi. Eve gittiklerinde, Nuri ona sırılsıklam aşık olduğunu tekrarladı. Evlenmek istiyordu. Sevda'ya kasedi verdi. Aslında bir kopyası Nuri'deydi. ydi. Sevda'nın tarifsiz ruh halinden Nuri yararlanmak için yalanlarını sürdürüyordu. Sevda, karakterim uyuşmaz dediği Nuri'den hoşlanmaya başlamıştı...

-AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR

Nuri ile Sevda artık sık sık buluşuyordu. Okul bittikten sonra evleneceklerdi. Nuri, pahallı hediyelerle Sevda'nın aklını çelmeyi başarmıştı. Nuri'ye güven duymaya başlayan Sevda, aşık olduğunu anlamıştı. Görüşüne bakıp, aldanmamak lazım diyordu.  Nuri, Sevda'yı hap bağımlısı haline getirmişti. Sevda artık ne içtiğini biliyordu. Nuri birgün, " Arkadaşlarla bulaşacağız. Gelir misin?" dedi.
"Emel'de kalacağım" diyerek, cuma akşamları izin alan Sevda, o gece de aynı yalanı söyledi. Nuri ile buluştular. Beşiktaş'ta lüks bir apartmandan içeri giren Sevda ile Nuri'yi mini etekli bir kız karşıladı. Evde, kapıyı açan kızın dıyında 3 erkek vardı. Hapsi de Nuri'den yaşlı insanlardı. "Bunlar senin arkadaşların mı?" diyen Sevda'ya Nuri, sadece başını sallayarak yanıt verdi.
Nuri. Sevda'ya yine kahrolası haptan verdi. Genç kız, biraz gerginlikten kurtulmuş gibi kendini hissediyordu. Ancak, odadaki erkeklerin bakışından da rahatsız oluyordu.
Nuri, sohbetin en koyu anında, "Otomobilde telefonumu unutmuşum" diyerek, izin istedi. Sevda, "Çabuk gel" dercesine Nuri'ye baktı. Aradan dakikalar geçti, Nuri dönmemişti. Sevda, "Nuri dönmedi, bir şey mi oldu?" diyerek, koltuktan kalkmak için hamle yaptığında, doğu şiveli adam, "O geri dönmeyecek ki" dedi. Nuri, sevdiğini söyleyerek kandırdığı Sevda'yı yüklü bir para karşılığında, bu muhabet telalına satmıştı. Gerçek, Sevda'nın yüzünde bir tokat gibi patlamıştı. Ağlamaya başladı ama boşunaydı...

(Yarın: Nerede kaldı bu Sevda?)
 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN