Sevda'nın İffet Savaşı (7)


15.k görüntülenme

Sevda'nın boynundaki yara izleri geçmek üzereydi. Bağevinin muhabbet tellalı Süslü Cavidan lakaplı kadın, Sevda'nın saçlarını yaptırmak için kuaför gönderdi. Akşam saatlerinde, 3 kişi ile birlikte, Ceyhan nehri kıyısındaki küçük bir kuaföre geldi. İçeride kimsecikler yoktu. Kapıyı kapatıp, perdeyi çektiler. İçerisi görünmüyordu. Kuför kadın, "Sana Gülben modeli yapalım" dedi. Sevda hiç konuşmuyordu. Kuaför, Sevda'nın bu tavrına sinirlenmişti. "Nereden buldunuz bu kızı...Çok mu aradınız?" diye sordu.
Sevda, kuaför koltuğunda bir heykel gibiydi. Soğuk bir kaya parçası. Bir fırsatını kolluyordu. Ama kapı üzerinden kilitlenmişti. Bağırsa da kimsecikler duymazdı. Aynada kendini seyre dalmıştı. Ruh güzelliği yüzüne vuran Sevda bu muydu?.. Kendini tanıyamıyor, hatta kızıyordu. "Gördün mü akılsız" diye sinirleniyordu. Sanki içinde iki Sevda vardı. O Samsun'daki Sevda'yı seviyor, diğerinden nefret ediyordu.

EMEL, NURİ'NİN İZİNİ BULDU

Sevda'nın başına gelenlerden kendini sorumlu tutan Emel, bir an önce Nuri'yi bulmak istiyordu. Bu kıza Nuri ile ilgili birşey olursa, kendisinin da sıkıntıya düşeceğinden emindi. Çünkü, Sermet bey, Emel'in eve gelip gittiğini, hatta birlikte gezdiklerinibiliyordu
Günlerden cumartesiydi.  Emel, yine müdavimi olduğu kafeteryaya gitmişti. Orada Nuri ile birlikte gördüğü Şakir'i buldu. Şakir, Nuri'nin Rusya'da olduğunu söyledi. "Kaçtı" diye söze başladı Şakir: "Uyuşturucu ve kadın ticareti yapan mafyadan aldığı paranın karşılığındaki görevi yerine getirmediği için ölüm tehditi aldığını biliyorum. Bu yüzden kaçtı. Cep telefonları da kapalı. Birkaç kez aradım ama bulamadım."
Emel'in paniği daha da arttı. Demek ki, Sevda ile birlikte değil. Öyleyse bu kız nerede?..İntihar mı etti acaba?..

KAYIP KIZLAR LİSTESİNDE

Sevda'nın kayboluşu yerel gazetelerde yer alınca, mahalleliler de durumu öğrenmişti. Hele, Fatma nine, torununu kaybetmiş gibi üzülüyordu. Sevda, ona saygıda kusur etmezdi. Elindeki poşetleri taşır, merdivenlerden yukarı çıkmasına yardım ederdi.
Fatma Nine, Perrin'i yolda gördü. "Haydi kızım kahve içelim" diyerek eve çağırdı. Sevda'yı sordu. Perrin, hala haber alamadıklarını belirtti. Fatma ninenin aklına, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olan torunu Özcan aklına geldi. Onun yardımı olabilirdi. Telefonu fihristten buldu. "Çevir şu numarayı kızım" diyerek, kağıdı Perrin'e verdi.
Özcan, anneannesine "İstanbul'da böyle olaylara sıkça rastlanıyor. Şikayet başvurusu yapıldıysa, kızın fotoğrafları, tüm emniyet birimlerine ulaşır. Merak etme, ben ilgilenirim" dedi.
Şube Müdürü Özcan, kayıp bürosundaki başkomiseri arayarak, Sevda'nın kaydının olup olmadığını öğrendi. Sevda, kayıplar listesindeydi.

JİLET NECLA'DAN DERS

Sevda, 3 adamın  arasında otomobile bindirildi. Camdan Adana'nın caddelerine bakıyordu. caddelerde mutlu gezen insanların yerinde olmak istiyordu. Otomobil şehir merkezinden çıktıktan sonra, yeniden bağevinin stablize yoluna yöneldi. Evin önünde bir otomobil vardı. Sevda korkmuştu. O adam mı gelmiyti acaba?..Hani boynu yaralı diye kendisini rededen adam; Şaban ağa...
Ayakları merdivenlerden gitmiyordu. Salona girdiğinde dekolte kıyafetli,  boyalı saçları bir peruk gibi duran kadın dikkatini çekti...
"Jilet Necla" lakaplı kadındı bu...Uyuşturucu kullandığında kendisini jiletle kollarından kestiği için "Jilet" lakabı takılmıştı.
Jilet Necla, Sevda'yı tepeden tırnağa süzdü. "Bunun da müşterisi iyi olur. Ben de bunun yaşındayken, bizim gazinonun gülüydüm. Erkekler fır dönerdi peşimde. Ne teklifler almıştım. Yatları, katları teptim.  Ah kafam ah..." diye söylendi.
Necla, lafı çok uzatmadan, Sevda'ya müşterilere nasıl davranacağını anlatıyordu. İşin püf noktalarını ve erkeklerin zaaflarını dile getiriyordu:
"Bak kızım, kimseye somurtmayacaksın. Sen kafayı bulmayacak, karşısındakine içereceksin. O içecek, gazino para kazanacak. İyi iş, iyi para" 

SÜSLÜ CAVİDAN'I TELAŞ ALDI

Jilet Necla konuşurken, Süslü Cavidan, Karadeniz'de gemileri batmış gibi düşünceliydi. Pavyonda çalışmak için vesika gerekiyordu. Yasalar eskisi gibi değildi. Çalışma karnesi lazımdı. Bunu halletmeden, Sevda'yı pavyona götürürse, sorun yaşayabilirdi...Üstelik kızın yaşı da küçüktü.
"Bir yolunu buluruz elbette" dedi. Sevda için iyi para vermişti. Pavyonda çalıştıramazsa, özel müşterilerine onu sunabilirdi...

(Yarın: Süslü Cavidan'a  pavyondan kötü haber)

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN