Sevda'nın İffet Savaşı (15)


15.k görüntülenme


Süslü Cavidan ve adamları ile Sevda, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilmişlerdi. Sevda, Sinan'ın makam odasında oturdu. Sevda'nın içi içine sığmıyordu. Boğulmak üzere iken son anda nefes almıştı. Kuşlar gibi özgürdü. Utangaç bir tavırla, "Ablamla görüşebilir miyim?" dedi.
Sinan, cep telefonunu uzattı genç kıza...Sermet beyin ev telefonunu çevirdi Sevda...Telefona çıkan ablasıydı. "Ablacağım kurtuldum" dedikten sonra, her kisi de sevinç gözyaşları döküyordu. Karşılıklı ağlamaktan konuşmaya fırsat kalmamıştı. Sevda, Sinan müdürü telefonuna çok para gelmesin diyerek görüşmeyi sonlandırdı.
Sinan, Sevda'nın ifadesi alınırken, yanında bulundu. Genç kızın anlatıkları karşısında tüyleri ürpermişti...

-NURİ, EMEL, KAMİL, REMZİ VE HALDUN KİMDİ?..

Sevda;  ifadaesinde Emel'i, Kamil'i, Nuri'yi ve Remzi'nin yaptıklarını tek tek anlattı. Kendisine kurulan tuzağı ve hayatını karartan Nuri'nin adından söz ederken, nefret kusar gibiydi...
"Herşey Tarabya'daki bir kafeterya'da içtiğim votkalı kola ile başladı. O gün rahatsız olmuştum. Başım dönüyordu. Nuri'lerin evine gittik. Emel''e güvenmiştim. Ama o benim hayatımın kararmasını zevkle izledi. Bu anı kameraya almışlar. Bir süre onlarla görüşmedim. Nuri, peşimi bırakmadı. Beni sevdiğini söyledi. Ona karşı direndim ama beni aldattı. Kandırdı beni. Yanılmışım. Beşiktaş'ta Remzi adlı birinin evine götürdü, bıraktı. meğer beni onlara satmış. O gün bugündür acı çekiyorum."
Sevda, ifadesinde Haldun ve müteahhit Hasan'ın adından sözetmedi. Her ikisinin iyiliğini görmüştü...


-BEŞİKTAŞ'TAKİ EVE BASKIN...

Adana Emniyet Müdürlüğü'nden İstanbul'a gönderilen notta, Remzi, Emel, Kamil ve Nuri'nin yakalanmasını isteniyordu...
Süslü Cavidan ve adamları ilk sorgularından sonra, İstanbul'a gönderildi. Örgütlü suçlar kapsamına giren olayla İstanbul DGM Savcılığı ilgilenecekti.
Sevda'nın tarifiyle Beşiktaş'taki eve baskın düzenlendi. Evde,  Meltem  ve Remzi'den başka kimse yoktu. Polis ekipleri, Haldun'u da marketten eve dönerken yakaladı.


-EMEL VE KAMİL, ÖZCAN'IN YANINDA...

Özcan; Emel ve Kamil'i yeniden Emniyet Müdürlüğü'ne çağırdı. Emel, kötü birşey olduğunu sezmişti. Ancak gitmek zorundaydı. Özcan'a da güveniyordu. Ne de olsa hemşehrisiydi.
Vatan Caddesi'ne ulaştıklarında, Adana'da Emniyet Müdürlüğü'ne ait minibüsten inenleri gördüler. Bir kadın ve 3 adam...Direkt Özcan'ın makamına çıktı Emel ve Kamil...
Özcan, sözü uzatmadan "Sevda bulundu" dedi. Emel, sevinmişti. Kötü birşey yoktu demek ki...
İfadelerinin alınıp, DGM Savcılığı'na çıkarılacaklarını söyledi. Emel, olduğu yere yıkıldı...
Nuri'nin rusya'da olduğu biliniyordu...

-SEVDA'DAN, EMEL'E BEDDUA...

Remzi, Haldun, Meltem, Süslü Cavidan ve 3 adamı, Kamil ve Emel'i de alan nakil aracı, DGM Savcılığı'nın önüne getirildiğinde, Sevda ifade veriyordu...
Kan-ter içinde kalmıştı. Sanki en acı günleri yeniden yaşıyordu. Bir saat yakın ifede verdi Sevda...Tam kapıdan çıkarken, Emel'le karşılaştı. Emel, başını yere eğdi. Sevda, "Allah cezanı verecek ama bu dünyada da cezanı çekeceksin" dedi.
Haldun'la göz göze geldi. Haldun'un sevinci yüzünden okunuyordu. Ama bunu yanındaki Remzi'ye belli etmedi...
DGM Savcısı, 3 saat süren ifadeden sonra, Haldun hariç, diğerlerinin tutuklanmasını istedi. Çünkü, Haldun ifadesinde Sevda'nın Adana'ya bir pavyona satıldığını polise bildirmişti...
Mahkeme heyeti, savcının talebine uygun bir karar verdi...
Özcan, Sevda'yı Sermet beyin evine getirdiğinde, genç kız bitkindi. 
(Yarın: Medya, Sevda'nın peşinde) 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN