Sevda'nın İffet Savaşı (13)


15.k görüntülenme

Sabah, erken kalkmıştı Sevda...Banyoya gitti, elini yüzünü yıkadı. Yüreğindeki tarifsiz sevinç pırıltıları, daha parlaktı. Buradan kurtulacaktı. Ama ne zaman?..Hep yakınında olduğunu bildiği koruyucu meleğinin onu sıkıntılardan uzak tutuyordu. Müteahhit Hasan'ın, aynı odada olmalarına rağmen ona elini dahi sürmemesi, bu yüzdendi. Adamın niyeti farklıydı, nasıl olmuştu da, birden fikrini değiştirmişti. Bunun açıklaması yoktu...

SİNAN, ÖZEL BİR EKİP KURDU

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün acar müdürlerden Sinan, Sevda'nın bulunması için özel bir ekip kurdu. Ahlak masasının deneyimli polisleri, genç kızın bulunabileceği yerlerdeki adamlarından da haber bekliyordu. Sevda'nın bütün fotoğrafları, gazino ve otellere dağıtılmıştı. Sinan, devre arkadaşı Özcan'ın "Akrabam" dediği genç kızı, Adana ise mutlaka bulurdu.

SEVDA'NIN ADI SEVİM OLDU 

Sevda, müteahhit Hasan'ın "asil" davranışından mutlu olmuştu. Bu dünyada iyi insanlar da varmış, diye söylenirken, Süslü Cavidan'ın kendisine doğru yöneldiğini gördü.
Süslü Cavidan, Sevda'nın polis tarafından arandığını öğrenmişti. "Sana bundan böyle Sevim diyeceğim. Sen de adını Sevim olarak bileceksin" dedi.
Sevda "Neden"  bile diyemeden, başıyla onu onayladı. Süslü, bu kararını bağevinde çalışanlara da  söyledi.
Giyimi ve saç şekliğiyle değişime uğrayan Sevda'nın adı da Sevim olmuştu. Süslü Cavidan bunu bir tedbir olarak yapmıştı. Kızın adı çevrede duyulursa, başı sıkıntıya girebilirdi.

TERZİ MEHMET SAMSUN'A DÖNÜYOR

Terzi Mehmet, Samsun'a dönmek zorundaydı. Yetiştirmesi gerken işleri vardı. Perrin'e "Sen biraz daha kal kızım" dedi ve bir miktar para bıraktı. Perrin almak istemediyse de, "Borç veriyorum, paran olduğunda verirsin" dedi.
Akşam olduğunda Perrin, Sermet beyle terzi Mehmet'i yolcu etti. Eve dönerken içinde bir burukluk vardı. Dert ortağı ve en büyük dayanağı terzi Mehmet gitmişti. Sermet bey ve Nermin hanımı da sevmişti Perrin...
Eve döndüklerinde Nermin hanım yatağında oturuyordu. "Allah kavuştursun kızım" dedi...Ve hep birlikte TV haberlerini izlemeye koyuldular...

HASAN KAFAYI BULDU, AŞKINI AÇIKLADI

Müteahhit Hasan, Sevda'ya aşık olmuştu. Her zaman gittileri restoranda yakın arkadaşı İsmail ile birlikteydi. İsmail, Hasan'ın sırdaşıydı. Hasan, İsmail'e Sevda'dan söz etti. Çok iyi bir kız olduğunu anlattı.
İsmail, alaycı bir tavırla güldü. "Yattın mı onunla" dedi. Hasan "İstemedim" deyince, İsmail ona inanmadı. Sinirlenmişti Hasan: "Sana yalan mı söylüyorum?." Hasan kızın başından geçenleri anlatınca, İsmail de üzüldü.
İki arkadaş konuşmaya öyle dalmıştı ki, yan masadan dinlediklerini fark etmemişlerdi.
O gecenin konusu Sevda'ydı...Restorandan en son çıkan Hasan'la İsmail olmuştu...

HASAN TAKİP EDİLİYOR

Hasan restorandan çıktıktan sonra, bağevine gitmeye karar verdi. Süslü Cavidan'ı cep telefonunda aradı ve "Geliyorum" dedi. Süslü Cavidan'a gelirken istediği birşeyler olup olmadığını sorduktan sonra, şoförüne bağevine gideceğini söyledi. İsmail'i evine bıraktığında, şoförü bir aracın kendilerini takip ettiğini farketmişti. 
Hasan, "Restorandan beri bir araç bizi takip ediyor. Atlatayım mı?"dedi.
"Benim kimseyle bir işim yok. Niye takip edilecekmişiz? Panik yapma!" diyerek şoförüne devam etmesini söyledi.
Hasan aracını izleyen otomobilin içinde Ahlak Masası Büro Amiri Sezai vardı. Restoranda onları dinlemişti. Onlardan erken çıkıp, durumu Şube Müdürü Sinan'a bildirmişti. "Takibe al" demişti Sinan...
Sezai, Hasan'ın aracını bağevine dönen stablize yola kadar sürdürdü. 
Şoför, "Haklıymışsınız, bizi takip etmiyormuş" dedi. Hasan'ın kuşkulanacağı birşey olmadığı için rahattı.
Yılların polis şefi Sezai, bu köy yolundaki kimin evi olduğunu biliyordu. Sinan'ı cep telefonundan arayarak, " Kız Süslü Cavidan'ın elinde olabilir müdürüm" dedi.
Sinan hiç beklemeden, gerekli arama izinlerini çıkartarak, eve baskın düzenlemek için ekibini hazırladı...

(Yarın: Bağevine baskın)

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN