ŞEHİTLİK YÜCE; GARA HAREKATI BAŞARILI  AMA BUNDAN SONRA HAREKATLAR SÜRMELİ


15.k görüntülenme

Şehitlik derecesini yüce Allah ayetlerinde, Resulullah SAV, hadislerinde çok yüce ve canlı olduklarını insanların onları öldü sandıklarını belirtmektedir.
Yüce Allah, bir ayetinde şöyle şehitlik gerçeğini açıklamaktadır:
Kur’an: Bakara 2/ 154
“Allah yolunda öldürülenlere “Ölüler” demeyiniz, çünkü onlar diridirler, fakat siz farkında olamazsınız.”
İslam alimlerince ve bana göre doğru olarak vatan uğrunda ölenleri ve yurttaşlarımızı kurtarmak harekatında ölenleri bu ayet kapsamında “Şehit” saymak, dinen ve her açıdan doğrudur.
Şehitlik, ancak yurt ve yurttaşların mal ve can güvenliğini korumak için çatışmadaki ölümle oluşur.
Şehitlerimizi uğurladık. Yüce Allah, yukarıda verdiğimiz ayette makamını yükselttiğini bildiriyor. Biz de öyle inanıyoruz. 
Harekat mutlaka yapılmalıydı. Yapıldı. Bunu Atatürk’ün deyişiyle “Türk milletinin çelikleşmiş gücü Türk Silahlı Kuvvetlerimiz” gerçekleştirdi. Sonuçta hain teröristler, akrebin sokması gibi 13 can yurttaşımıza gencecik evlatlarımıza kıydı... 
Gara öyle bir yer ki yüksek yerde kartal kayalıklarından oluşan tepe içerisinde, çok teknik donanımlı önceden Saddam’a karşı kullanılan mühendisliğin devreye girerek yapıldığı mağaralarla dolu. 
O zaman şunu yapmak gerekir:
Irak hükümetiyle ortaklaşa vadiden Gara bölgesini kuşatmak. Çünkü askerlerimiz geri döndüğünde teröristler yine gelir mağarayı kullanır.
İşte o zaman harekat daha güzel olur.
Bazılarınca söylenen “şehitlerimiz oldu harekat başarısız oldu” sözleri cahilce veya haince söylenen söz olur. Çünkü, caninin elindekini almak isterseniz hıncını elinde masumdan aldığı tarihte çoktur. Rehine kurtarma operasyonunda dünyada canlı başarısı çok azdır.
Yaşamın baharındaki şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dilerim. Makamları cennet olmuştur inşallah.
Aziz Türk milletimizin başı sağ olsun.
Türk milletinin çelikleşmiş ifadesi kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi kutluyor ve başı sağ olsun diyorum. Çünkü böyle bir bölgeye iniş esnasında 3 şehit verdik. Saddam yıllarca bu bölgeye yaklaşamadı. Molla Mustafa Barzani buralardan top atışlarıyla Saddam gibi bir diktatörü yaklaştırmadı. Ama Türk ordusu inançlı Cumhurbaşkanımızın deyişiyle inlerine kadar-hem de başka ülke topraklarında-girdi.
Bu askeri başarı, diplomasi ve siyasetle taçlandırılmalı.
Gara bölgesi Irak Silahlı Kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile kuşatılmalı inlerine tekrar dönmeleri engellenmelidir.
Bu tür milli konular, siyaset malzemesi yapılmamalıdır. 
Anlamak isteyenlere arz olunur. 
***
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor Peygamberimiz Hz. MUHAMMED SAV. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
“Kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
Odur O(Hu Allah Hu). 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN