Yıldırım'dan SMG'ye özel açıklamalar: Cesur yürek başkanla şampiyonluklara - Samsunspor

SMG'ye konuk olan Başkan Yüksel Yıldırım, birbirinden özel açıklamalarda bulundu. Yatırımlar, yardım kampanyası, transfer ve gelecek sezonla alakalı bilinmeyenleri paylaşan Yıldırım, "Artık Samsunspor şaha kalktı. Cesur yürek başkanla şampiyonluklara koşma vakti" dedi

Samsunspor 20.04.2020, 08:37
179
Yıldırım'dan SMG'ye özel açıklamalar: Cesur yürek başkanla şampiyonluklara - Samsunspor

Yılport Samsunspor A.Ş ve Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı Yüksel Yıldırım, video konferans sistemiyle Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV'nin konuğu oldu. Birçok özel açıklamalarda bulunan Başkan Yüksel Yıldırım, hayallerini ve hedeflerini anlattı. 

LİGLER KESİN OYNANACAK

Başkan Yüksel Yıldırım, liglerin başlamasına ilişkin TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ile görüştüğünü belirterek, liglerin oynatılacağını söyledi. Başkan Yıldırım, TFF Başkan Vekili Yardımcı'nın kendisine, "Acele etmeyin. TFF olarak 23 Nisan'da UEFA ile bir görüşmemiz olacak ,sonrasında yönetim kurulumuz ile Mayıs ayında yapacağımız toplantıda liglerin geleceğiyle ilgili nihai bir karar vereceğiz. Ligler ne olursa olsun kaldığı yerden devam edecek. Federasyon olarak kulüplerimizi mağdur etmeyeceğiz" dediğini açıkladı.   

İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI YAPTI

Yüksel Yıldırım, "65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasına eski yönetimlerden sadece 2 kişi katıldı. Samsun şehrinin büyük işadamlarından kampanyamıza destek gelmedi. Herkes Samsunsporluyum diye hava atıyor fakat, başlatmış olduğumuz kampanyaya kimse el uzatmıyor. Eski yönetimlerden sadece Berati Olgun ve Galip Asal’ın dışında hiç kimse 1 kuruş destekte bulunmadı. Bizler şimdi kimin Samsunsporlu olduğunu anlıyoruz. Elini cebine at dediğimizde herkes ortadan kayboluyor” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİMİZ  

Başkan Yüksel Yıldırım, hem Samsuns Valisi Osman Kaymak'tan hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den çok büyük destek gördüklerini söyledi. Yıldırım, "En büyük destekçilerimiz Valimiz Osman Kaymak ve Başkanımız Mustafa Demir'dir. Hem takıma hemde yapılan altyapı tesis yatırımlarında bizlere önemli imkanlar sundular. Samsunspor sevdalıları asla onları unutmayacaktır. Özellikle Başkanımız Mustafa Demir, Samsunspor için yoğun çaba sarf ediyor"dedi. 

4 İSMİ TRANSFER ETTİK

Başkan Yüksel Yıldırım, Samsunspor Akademisi için çok başarılı 4 hocayı 1 Haziran'a kadar Samsun’a getireceklerini söyledi. Yüksel Yıldırım, “Altyapı için çok profesyonel 4 kişiyi Samsunspor Akademisi için şehrimize getireceğiz. 4 arkadaşımız 15 mayıs ve haziran ayının başında Samsun’a gelerek iş başı yapacak. Bu ekiple birlikte milli takıma ve Samsunspor’a oyuncular yetiştireceğiz. Yeni tesislerimizde Türkiye çapında dev turnuvalar düzenleyeceğiz”ifadelerini paylaştı. 

20 MİLYON TL'LİK DEV YATIRIM 

Samsunspor altyapı akademisi için kimse 1 lira para vermezken, ben 20 milyon TL’mi ortaya koydum diyen Başkan Yıldırım, "Yapım aşamasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in iş makinesi tahsisi konusunda yardımları var. Kendisine çok teşekkür ederim. Burada 4 tane saha inşa edilecek. Her birine ulusal ve dünya markası olan sponsorlar bularak Samsunspor Kulübü Derneği’ne gelir sağlayacağız. Tesisin maliyeti 20 Milyon TL'yi bulacak"dedi. 

SAVAŞ YENİ BAŞLIYOR

Yıldırım, Samsunspor’un Süper Lig’e çıktığında, gösterdiği başarının tüm rakipleri tarafından kıskanılacağını belirtti. Başkan Yıldırım, “Meyve veren takım olacağız. Süper Lig’e çıktığımızda diğer 17 takım bizim başarımızı kıskanacak. Bu yüzden onlar bizi taşlamaya çalışacak. Bize çelme takarak engel olmak isteyecekler. Biz bunun üstesinden geleceğiz. Bizde zeka ve akıl var. Birlik olmak gerek. Bizim için savaş yeni başlıyor. Samsun şehri destan yazacak” diye konuştu.

BASKETBOLDA ŞİKE Mİ YAPILDI? 

Yüksel Yıldırım, “Samsunspor Basket takımında iğrenç durumlar yaşanmış. Bazı kişilerle çift kontrat yapılmış. Atılan imzaların arkasında kimse durmuyor. Basketbol takımının hocası, devre arasına 20 puan farkla girmiş ve hoca takım oyuncularına fırça atıyormuş ve o maçta Samsunspor maçı kaybetmiş. Burada şikeciler mi var? Burada bahisçiler mi var? Yapılan tüm işler illegal. Eski yönetimin hesap vermelerini istiyoruz” diye konuştu.

SAMSUN BENİM DEĞERİMİ BİLSİN 

Yıldırım, "Birileri keşke Yüksel Yıldırım gibi birisi gelip takımımı kurtarsa diye hayal ederken, bu şehirde bazı insanlar benim değerimi bilmiyor. Samsunspor’a 1 lira faydası olmayan insanlar çıkıp beni eleştiriyor. Samsunspor’un başarısı bu kişileri ortadan kaldıracak. Samsun şehri benim kıymetimi bilsin. Benim gibi çılgın, cesur yürek bir insanı kimse daha bulamaz. Başka liglerden başka takımlarda almasını bilirdik. Ama biz Samsunspor'a geldik ve şu an kıskanılan bir takımız"dedi. Salim YILDIZ 


 

Yorumlar (0)