Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam: 'En güzel yıllarımı Samsunspor'da yaşadım' - Samsunspor

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, "Samsunspor benim için çok farklı bir kulüp. Benim burada 10 senem geçti ve hayatta sahip olduğum birçok güzelliği Samsun'da ve Samsunspor'da yaşadım. Amacım tekrar Türk futbol tarihine altın harflerle yazılacak bir başarıya imza atmak"dedi

Samsunspor 05.01.2020, 09:16
165
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam: 'En güzel yıllarımı Samsunspor'da yaşadım' - Samsunspor

SAMSUN'DA 10 YILIM GEÇTİ

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalya kampında birbirinden özel açıklamalarda bulundu. Sağlam, "Samsunspor benim için çok farklı bir yer, farklı bir kulüp, Samsun şehri farklı bir şehir. Benim burada 10 senem geçti ve hayatta sahip olduğum birçok güzelliği Samsun'da ve Samsunspor ile yaşadım. Samsunspor'un tekrar ait olduğu yere, tüm Türk futbol kamuoyunun beklentisinin olduğu yere taşımak var"dedi.

BU SEZON KİLİT OLACAK  

Sağlam, "Bu seneki hedefimizi hepimiz biliyoruz, inşallah sezon sonunda 2'nci Lig'de şampiyon olup, 1'inci Lig'e, daha sonra da aynı hedefi devam ettirip en kısa süre içerisinde Süper Lig'de olmak istiyoruz" dedi. Bizim için bu sene kilit bir sene, inşallah sezon sonunda Samsunspor'u 1'inci Lig'e taşırsak önümüzdeki sezon işimizin çok daha kolay olacağına inanıyorum" dedi. 

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Hedeflerini olduğunu dile getiren Sağlam, "3'üncü senenin sonunda Samsunspor, Türkiye Süper Ligi'nde zirveyi, Avrupa Kupaları'nı hedefleyen, her yönüyle gerek kulüp yapılanması, kulüp organizasyonu, kurumsal kimliği, taraftarı, stadı, tesisi, futbola ait değerlerin tamamını içinde bulunduran çok mükemmel bir kulüp olarak Süper Lig'de yerini alacaktır, bundan kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILDIRIM SAYESİNDE

Sağlam, "Sağolsun başkanımız Yüksel Yıldırım ve Yıldırım Holding sayesinde Samsunspor o çok kısa geçmişe kadar ki süre gelen büyük tüm sıkıntılarından kurtuldu. Değerleri bir araya getirdiğimiz zaman şunu abartmadan ve samimi bir şekilde söylüyorum ki bugün 'Türkiye'de Süper Lig takımları da dahil bana 3 takım say' deseniz bunların içine Samsunspor'u mutlaka koyarım" dedi.

AVRUPA GEDİKLİSİ BİR TAKIM

Samsunspor'un yeri kesinlikle Süper Lig'dir diyen Sağlam, "Benim farklı bir amacım var, farklı bir proje bekledim ve Samsunspor'daki bu proje beni ikna etti ve ben de gönül rızasıyla işin bir yanında duygusallık ve diğer yanında profesyonellikle, bu yapılanma ve organizasyon doğrultusunda inşallah bu takım Süper Lig'e çıkacak. Avrupa kupalarının gediklisi olacak ve bir gün gelecek ki aynı Bursa'da yaşadığımız gibi Süper Lig tarihine adını 'şampiyon takım' olarak yazdıracak" dedi.

BAŞARILI OLMAK ZOR DEĞİL

Futbolda başarı için sistemin önemli olduğunu söyleyen Sağlam, "Aslında bu başarıyı ortaya çıkaran 2 camiaya da baktığımız zaman, biraz önce Samsunspor'un geleceğiyle alakalı çok umutlu konuşurken futbola ait bazı değerleri ortaya koyarak konuştum. Başakşehir'e ve Sivasspor'a baktığınız zaman bu iki kulüp de kulüp yapılanması, kulüp içi organizasyon, ekonomik yapıları antrenörleri ve kadro yapılanması itibariyle doğru işler yapan kulüpler. Futbolda başarıyı yakalamak çok zor bir iş değil" dedi.

EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ VAR

Türk antrenörlerin ligdeki başarısına değinen Ertuğrul Sağlam, "Türk futbol tarihine baktığınız zaman zaten büyük başarıları yakalayan, şampiyonluğa ulaşan takımların antrenörlerinde yerli antrenörlerin ezici bir üstünlüğü olduğunu görüyoruz. Geriye doğru gittiğimiz zaman bütün şampiyonluklarda Türk antrenörlerinin imzası olduğunu görüyoruz. Ben kesinlikle yabancı antrenöre karşı değilim, Türkiye'de birçok yabancı antrenörle çalıştım ve hepsinden çok şey öğrendim" ifadelerini kullandı.

ŞENOL HOCAYI KUTLUYORUM

Milli takımın başarısından dolayı da mutlu olduğunu vurgulayan Sağlam, "Milli takımı, Şenol Hoca'yı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Gerçekten güzel bir eleme turu, grup mücadelesi ortaya koydular. Bu mücadele, ortaya konulan futbol ve anlayış hepimizi gelecek adına umutlandırdı. Şampiyonada da güzel sonuçlar bekliyoruz, ülkenin beklentisi yükseldi, o beklentiye de cevap verecek güzel bir jenerasyon var" dedi.

SENİN GENCİNİ ALIYOR

Sağlam, "Aslında ben bu ihracın daha önce olması gerektiğine inanıyordum ama özellikle ülkedeki şartlar buna izin vermedi. Benim de futbol oynadığım dönemde Avrupa'dan teklifler geldi ama o zaman Türk futbolunda o kadar astronomik rakamlar konuşuluyordu ki dışarıdaki takımlar bizim kulüplerimizin beklentisini karşılayamadı. Avrupa kulüpleri senin gencini alıyor parlatıp satıyor, sen adamın yaşlısını alıyorsun ve orada almış olduğu paranın birkaç katını ona veriyorsun" diye konuştu.
 

Yorumlar (0)