Teknik Direktör Engin İpekoğlu'nun gol sıkıntısı

Samsunspor Haber: Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Gol yollarında kaleyi bulamıyoruz. Kısmetsizlik mi beceriksizlik mi çözemedik gitti" dedi

Samsunspor 13.12.2017, 10:10 13.12.2017, 11:40
76

Samsunspor Haber - Engin İpekoğlu, Akın Çorap Giresunspor ile oynayacakları maçın derbi niteliği taşıdığını belirterek, "Sonuç ne olursa olsun taraftarımızın önünde kazanmak istiyoruz. İnşallah 3 puanı alarak taraftarın stadyumdan ayrılmalarına vesile oluruz" dedi.

'GOL KAÇIRMAYAN YOK GİBİ...'
Takımın gol yollarında büyük sıkıntısı olduğunu söyleyen Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Denizlispor maçının özellikle ikinci yarısında oynamış olduğumuz oyunun karşılığı 3 puan olduğunu düşünüyorum. Her hafta aynı şeyleri söylüyoruz.  Gol yollarında kaleyi bulamıyoruz.  Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Kısmetsizlik mi beceriksizlik mi çözemedik gitti. Takımda gol kaçırmayan arkadaşımız yok gibi" dedi.  

Akın Çorap Giresunspor maçını değerlendiren İpekoğlu şu ifadelere yer verdi: 

'DERBİ NİTELİĞİNDE MAÇ'
"Bizim açımızdan baktığınız zaman derbi niteliğinde maç olacak. Giresun iyi bir takım. Ligdeki sıralaması da bunu gösteriyor. Malesef deplasmanlarda takımımız fena da oynamıyor.  Artık iç saha maçlarında rakip kim olursa olsun 3 puanı alma zorunluluğumuz var. Alt sıralardan kurtulmak istiyoruz. Taraftarlarımızın da şartlar ne olursa olsun bizi desteklemelerini istiyoruz. Pazar günü saat 18.00'de oynanacak maç. Bu anlamda sayısal olarak da tribünlerde daha fazla taraftar olacağına inanıyoruz. İnşallah biz de onları 3 puanı alarak stadyumdan ayrılmalarına vesile oluruz." 

İPEKOĞLU DA KONGREYİ BEKLİYOR
Kongre kararı nedeniyle kulüp bazında bir belirsizlik olduğunu söyleyen İpekoğlu, "Bizim geleceğimiz adına da yeni gelecek olan yönetimle oturup karşılıklı konuşur karar veririz. Bu belirsizlik içerisinde federasyona başvuran oyuncu sayısı bir hayli fazla. Kongre var, yabancı oyuncu transferi yapılacak, federasyona başvuran bir çok oyuncunun takımda devam etmesi için ödemelerinin yapılması gerekir. Transfer yasağı var. Bu da çözülecek. Bu sorunlar içerisinde de bizim istifa edip gitmemiz Samsunspor'da ciddi sıkıntılar doğurur diye düşünüyorum. Kongre sürecini bekleyeceğiz. Ve ardından konuşup karar vereceğiz" diye konuştu.

Haber: Ali BİROL

Yorumlar (0)