Samsunspor yeniden tarih yazacak - Samsun haberleri

Deneyimli gazeteci ve prestijli spor sitelerinden Ajanspor yazarı Atilla Türker, Samsun Gazetesi'ne özel Samsunspor'u değerlendirdi

Samsunspor 26.08.2019, 08:28
468
Samsunspor yeniden tarih yazacak - Samsun haberleri

Deneyimli gazeteci ve prestijli spor sitelerinden Ajanspor yazarı Atilla Türker, Samsun Gazetesi'ne özel Samsunspor'u değerlendirdi. Spor Müdürümüz Mustafa Togur'un sorularını yanıtlayan Türker, "Bugün kime sorarsanız sorun, Samsunspor’un gerçek yerinin Süper Lig olduğunu söyleyecektir. Özellikle bizler gibi yaşını başını almış kişiler, Samsunspor’un şanlı tarihini iyi biliyor. Bu tarih, belli ki tekrar yaşanacak, yaşatılacak" dedi

YARIŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR
Samsun'un gerçek anlamda bir futbol şehri olduğunu belirten Atilla Türker, "Zaten futbol tarihimize baktığımız zaman, Samsun’un çok özel ve güzel bir yerde bulunduğunu görüyoruz. Geçmiş dönemlerde elde ettiği başarıları, dün gibi hatırlıyoruz. Büyük olarak tanımlanan takımları hem içeride hem dışarıda sürekli hüsrana uğrattı. Ama ne yazık ki bu başarısını daimi kılamadı. Şu bir gerçek. Samsunspor’un gerçek yeri, Süper Lig. Geçen sezon bu doğrultuda kollar ciddi derecede sıvandı. Önemli bir yapılanmaya gidildi. Her bakımdan iyi bir zemin hazırlandı. Nitekim Samsunspor şampiyonluk yarışını hep potada götürdü. Ama bulunduğu grup, yabana atılacak bir grup değildi. Nefes nefese bir mücadele yapıldı. Olmadı. Ama asıl yarış şimdi başlıyor. Küsmek, moral bozmak, yılmak yok. Geçen sezon yapılan hatalardan ders almak var.
 Demem o ki, bu zorlu yarışlarda aksilikler, talihsizlikler, başarısızlıklar olabilir. Önemli olan sonuna kadar aynı mücadeleyi sürdürebilmek. Başarı o zaman kendiliğinden gelir" dedi.

BU SEZON HEDEFE YAKIN
Samsunspor'un kadro yapılanmasını değerlendiren Türker, "Samsunspor’un geçen sezonki kadrosu zaten belli bir çizginin üstündeydi. Bu kadro şimdi çok daha güçlendi. Çünkü yeni gelen isimlerin tamamına yakını tanıdık isimler. Her biri Samsunspor’un gücüne güç katacaktır. İrfan Buz da bu zorlu süreçleri seven ve başaran bir teknik adam.
 Açık söylemek gerekirse, Samsunspor bu sezon hedefe çok daha yakın.
 Samsun ve Samsunspor’daki tüm unsurları alt alta yazdığımız zaman ortaya çok iyi bir tablo çıkıyor. Nedir bu unsurlar? Geçen sezon startı verilen yeni bir yapılanma, işinin ehli bir yönetim, hırslı ve başarılı bir teknik adam, hedefe odaklanmış olan kaliteli bir futbolcu yapısı. Tabi en az bunlar kadar önemli diğer unsurlar da var. Şehrin sinerjisi, taraftar gücü ve yerel medyanın etkinliği gibi. Yani un, yağ, şeker bir araya getirildi, helva yapılacak. Bugün kime sorarsanız sorun, Samsunspor’un gerçek yerinin Süper Lig olduğunu söyleyecektir. En azından genel kanının bu olduğunu düşünüyorum. Özellikle bizler gibi yaşını başını almış kişiler, Samsunspor’un şanlı tarihini iyi biliyor. Bu tarih, belli ki tekrar yaşanacak, yaşatılacak" ifadelerini kullandı.

MEHMET SOYKAN'I UNUTMADI

Gazetecilik kariyeri boyunca Samsun ve Samsunspor'un kendinde çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Türker, "40 yıla yakın meslek hayatımda en fazla gittiğim, gördüğüm, izlediğim yerlerin başında Samsun ve Samsunspor geliyor. Bir kaç minik detay vereyim. 1978 yılında, yanı 41 yıl önce Gençlerbirliği genç takımı olarak Samsun’da Türkiye Gençler Şampiyonası maçlarına çıktık. 1982 yılında Ankara Üniversitesi futbol takımı olarak Türkiye Şampiyonası finallerini oynadık. Bu 40 yıl içinde onlarca maçı Samsun tribünlerinden ya da saha içinden izledim. Tanju Çolak ve Serkan Aykut başta olmak üzere pek çok futbolcu, teknik adam ve yönetici ile Samsun’da röportaj yaptım. Samsun’da bulunan ve Samsunspor’a büyük hizmet veren pek çok medya mensubu arkadaşım, kardeşim var. Kendileriyle sık sık görüşemiyoruz ama biliyoruz ki birbirimize sevgimiz ve saygımız devam ediyor. Tüm dostlara buradan selam olsun. Samsunspor tribünlerinin etkili isimlerinden sevgili kardeşim Mehmet Soykan’ı da rahmetle anmak isterim. Genç yaşta kaybettik. Çok kıymetli bir kardeşimiz idi. Nur içinde yatsın" diye konuştu.


 

Yorumlar (0)