Samsunspor açık ara favori

Spor spikeri ve TGRT Haber TV Spor Müdürü Hakan Dede, Samsun Gazetesi'ne özel Samsunspor'u değerlendirdi. Spor Müdürümüz Mustafa Togur'un sorularını yanıtlayan Dede, "Şampiyonluğun en büyük favorisi ligin çok üzerinde olan Samsunspor. Teknik kadro, futbolcular, stadyum ve tesis anlamında rakipleriyle arasındaki fark göze çarpıyor. Ancak maç sahada kazanılıyor. Bu yüzden bu sezon işi ciddi alarak, maç maç düşünerek, hedefe ulaşılmalı" dedi

Samsunspor 21.08.2019, 08:29
1042
Samsunspor açık ara favori

LİGE BİR AN ÖNCE ADAPTE OLUNMALI

Teknik kadro ve futbolcuların, lige çabuk adapte olarak üst üste galibiyetler almasının çok önemli olduğunu vurgulayan Hakan Dede, "Samsunspor
geçen sezon 2. Lig'in de üzerinde bir kadro kurdu. İyi futbolcular alındı. Ciddi bütçelerle iyi bir takım kuruldu. Ancak takımın uyum süreci uzun sürdü. Teknik direktör Taner Taşkın tercihi çok tartışıldı. Üzerine teknik adam değişiklileri oldu. İsmet Taşdemir’de de aşı tutmadı. Play Off çeyrek finalinde Sakaryaspor’a elendi. Bir başka etkende Sarıyer, Keçiörengücü gibi takımlarında ekstra performansı, Samsunspor’un beyaz gruptan direkt çıkmasını engelledi. Sezon başında hesaba katılmayan bir çok etken sezon içerisinde Samsunspor'a oldukça fazla zorluk çıkardı. Bu da Samsunspor'un hedefine ulaşma planlarını sekteye uğrattı. Geçen sezonda müthiş bir kadro kurulmuştu. Bu sezon daha geniş ve daha etkili yapı oluşturuluyor. İrfan Buz tecrübeli bir teknik adam. Karakterli, ne istediğini bilen, arzulu bir teknik direktör. Tek handikapı ligi tanımaması olabilir. Transferlere gelince, hep üst liglerden tanıdığımız bildiğimiz tecrübeli futbolcular alındı. Özellikle Ahmethan Köse, umut vaat eden bir oyuncu. Yine Guido Koçer, 1. Lig’in tecrübeli futbolcularından. Kaliteli bir kadro kuruluyor. Bana kalırsa önemli olan teknik kadro ve futbolcuların lige çabuk adapte olup üst üste galibiyetler alması" dedi.

SÜPER LİG, HAYAL OLARAK KALMAMALI
Samsunspor'un Süper Lig hayalinin, hayal olarak kalmaması gerektiğini ve artık bir hayal olmaktan çıkıp bir an önce gerçeğe dönüşmesini bekleğini ifade eden Hakan Dede, "Şampiyonluğun en büyük favorisi ligin çok üzerinde olan Samsunspor. Teknik kadro, futbolcular, stadyum ve tesis anlamında rakipleriyle arasındaki fark göze çarpıyor. Ancak maç sahada kazanılıyor. Geçen sezon evinde rehavetle kaybetmiş olduğu maçlar var. Özellikle Sancaktepe ve Keçiören yenilgileri ağır oldu. Bu yüzden bu sezon işi ciddi alarak, maç maç düşünerek, hedefe ulaşılmalı. Zira hepimiz biliyoruz ki; Maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Samsunspor'un Süper Lig hayali, bir hayal olarak kalmamalı, artık gerçek olmalı. Samsun kentinin o havaya girerek, takımı Süper Lig’e kadar çıkartarak, bu yatırımlarla orada kalıcı olacağına inanıyorum. Bildiğim kadarıyla Samsunspor 2.Lig’de pasolig sistemi olan tek takım. Buradan bile bir çok şeyin cevabını alıyorsunuz. Yeni 19 Mayıs Stadı'ndaki atmosferde gerçekten rakipler açısından zor bir durum oluşturuyor. 
85-86 sezonu Süper Lig fırtına gibi estiği sezon herkesin sempatisini kazanmıştı. Tabi benimde. O sezon Tanju Çolak gol kralı olmuştu. Tabi üzücü bir olay da yaşadık Türk futbolu olarak. O trafik kazası hala içimde yaradır. Allah bir daha yaşatmasın. Son olarak Balkan Kupası şampiyonluğunu asla unutmayacağım" diye konuştu.

Mustafa TOGUR

Yorumlar (0)