İpekoğlu'ndan şok açıklamalar: Samsunspor, önünü göremiyor!

Samsun Haber: Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Yönetimimizin almış olduğu genel kurul kararı bizlere önümüzdeki süreç için iyi bir tablo çizilmiş gibi görünsede teknik olarak önümüzü görememe açısından endişeye soktu" dedi

Samsunspor 06.12.2017, 17:48
209
İpekoğlu'ndan şok açıklamalar: Samsunspor, önünü göremiyor!

Samsun HaberSamsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştiren Teknik Direktör Engin İpekoğlu, hafta sonu oynayacakları Denizlispor maçından, ligdeki durumlarına, kongre sürecine ve transferlere kadar bir çok konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'BU MAÇIN ÖNEMİ ÇOK FAZLA'
Ligde bir kaç maçlık seri yakaladıkları takdirde üst sıralarda kendilerine yer bulacaklarını belirten İpekoğlu, "Alt takımlar bize bir hayli yaklaştı. Bu hafta oynayacağımız maçtan kötü sonuç aldığımız takdirde alt gruba iyice yaklaşmış olacağız bu da camiamızda ciddi sıkıntıları beraberinde getirir. Kazandığımız takdirde ise üst gruba yaklaşma şansı elde edeceğiz. Bu maçın önemini daha fazla hale getirdi" dedi.

'OLMAYAN YÖNETİME HANGİ FUTBOLCU GELİR?'
Yönetim kurulunun aldığı genel kurul kararını değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Teknik açıdan önümüzü görememe endişesine soktu. İç transferin yapılmasında problemler var. Sonra da dış transferlerin özellikle yabancı oyuncuların transferlerinde ciddi problemler oluşacağını tahmin ediyoruz. Çünkü ilk kongre süreci 20 Aralık'ta ikincisi ise 28 Aralık'ta daha sonra araya yılbaşı giriyor. Yabancı oyuncuların transferine en erken 2 Ocak'ta başlanabilecek. Ligler ise 12'sinde başlıyor. Tespit etmiş oyuncuları nasıl kazandıracağız. Ortada olmayan yönetimle hangi futbolcu anlaşmaya çalışacak? Teknik açıdan bizde malesef önümüzü göremiyoruz" ifadelerini kullandı.

GÖREVİ BIRAKACAK MI?
Samsunspor'un içerisindeki durumu göz önünde bulundurarak teknik ekiple devam etme kararı aldıklarını söyleyen İpekoğlu, "Önümüzdeki günlerde süreç ne olur bilmiyoruz, bu süreç doğrultusunda da fikrimizi değiştirebiliriz" demesi bırakacak mı sorusunu akıllara getirdi.

TRANSFER OLURSA İYİ YERLERE GELİR
Bir kaç genç oyuncunun dışında alacaklarının ödenmemesi nedeniyle futbolcuların kulübü federasyona şikayet ettiklerini vurgulayan İpekoğlu, "Mali konularda ciddi problemler var. Federasyona alacakları ödenmediği için başvuran bir hayli fazla oyuncu var. Şartlar ne olursa olsun Denizlispor maçından da puan veya puanlarla dönme bilincindeyiz. Sahada görev alacak oyuncuların da bu bilinçle hareket edecekler. Bu takım ne kadar kötü sonuç alırsa camia olarak o kadar sıkıntıya girer. Doğru transferler yapıldığı takdirde bu takımın iyi yerlere geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

TEK ADAY ÜZERİNDE ANLAŞILMALI
Kongrede mümkün olduğu sürece tek adayın üzerinde anlaşılması gerektiğinin altını çizen İpekoğlu, "Transferde geç kalmamak, sezon başında aynı hataların tekrar edilmemesi için mümkün olduğunca kongre öncesinde tek aday üzerinde mutabık kalınıp o adayla transfer edilecek futbolcular arasında ön sözleşmeler yapılır şu tarihden sonra bu sözleşme geçerlidir gibisinden deme şansımız var. Yabancı oyuncular yönetim olmayan takıma nasıl gelecek. A planı varken B planındaki oyuncular bu takıma katkı sağlamaz. Görüştüğümüz futbolcuları takıma bir an önce kazandırmalıyız" ifadelerini kullandı.

haber: Ali BİROL

Yorumlar (0)