İpekoğlu, iddialı konuştu: Samsunspor telafi edecek

Samsun Haber: Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Eksiklerimizi göreceğiz, hatalarımızdan ders alacağız ve bu kayıbı İstanbulspor karşısında telafi edeceğiz" dedi

Samsunspor 21.11.2017, 16:55 21.11.2017, 18:13
97

Samsun Haber - Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. İpekoğlu, "Eksiklerimizi göreceğiz, hatalarımızdan ders alacağız ve bu kayıbı İstanbulspor karşısında telafi edeceğiz" dedi.

Ligin 12. haftasında kendi saha ve seyircisi önünde berabere kalarak fırsat kaçırdıklarını belirten Engin İpekoğlu, "Adana maçını kazanmış olsaydık çok büyük bir avantaj elde edecektik. Maçın ilk 20 dakikalık dilimini çıkardığımızda geri kalan dakikalarda kazanmak adına herşeyi yapan bir takım görüntüsü verdik. Bunun analizini yaptık, futbolcu arkadaşlarımıza da görüntüleri izletip hatalarımızı eksiklerimizi göreceğiz" diye konuştu.

GOL SIKINTIMIZ VAR
Takımın Adana maçı da dahil olmak üzere oynanılan tüm karşılaşmalarda son vuruş konusunda eksikleri olduğunu de sözlerine ekleyen İpekoğlu, "Gol sıkıntısı çektiğimiz bir gerçek, gol atamıyorsan kazanamıyorsun, futbolun içinde gol atmak kadar kaçırmakta var. bunu böyle deyip bu konuyu kapatacağız. Adana maçının özellikle son 30 dakikasında oynadığımız oyunu sahaya yansıtırsak, İnşallah bunun telafisini İstanbulspor maçında yapıp oradan puan veya puanlarla döneceğiz" dedi.

İSTANBUL GENÇ BİR TAKIM
İstanbulspor ekibinin değerlendirmesini de yapan Engin İpekoğlu, "Rakibimiz oldukça genç, bir hayli atletik ve mücadele eden, koşan bir takım. Belki bireysel anlamda öne çıkan bir isimleri yok ama takım oyunu oynayan, sahaya iyi yayılan ve pres yapıp, hucüm ve defans geçislerini iyi yapan heran gol bulabilen bir takım. Maçın günü ve saati Pazar günü saat 13.00 olarak belirtilse de daha tam olarak netlik kazanmadı" diye konuştu.

RAKİBİMİZİN DURUMU ORTADA
Geçen hafta mağlup oldukları için bizim maçımıza daha fazla konsantire olacaklarını da sözlerine ekleyen İpekoğlu, "Onların geçen hafta kaybetmesinden dolayı telafiyi bizim maçımızda arayacaklar. Bizde aynı şekilde iç sahada kayıbımızı deplasmanda arayacağız. Saha da iyi işler yaptığımız zaman ve istediklerimizi gerçekleştirdiğimiz taktirde buradan puan veya puanlarla ayrılacağımıza inanıyorum. Bizlerde onlar için kolay bir takım değiliz" dedi.

PLAY OFF'DAN UZAKLAŞMAYACAĞIZ
Hiç bir zaman genel olarak toplam puan hesapları yapmadığını da ifade eden Engin İpekoğlu, "Ben hep önümüzde ki hangi maç varsa o maçın puan veya puanlarının hesabını yaparım. Ama önümüzde 5 maçlık periyot var. Bunları aldığımızda 15 puan yapar ve bu 15 puana da talibiz. Amacımız ilkyarının sonuna kadar en iyi puanları almak ve play off potasının içinde olmak. Bunu da yapamıyorsak bu potadan uzaklaşmamaktır" diye konuştu.

OYUNCULARIMDAN MEMNUNUM
Adanaspor maçında sakat ve cezalı oyuncularının olduğunu fakat buna rağmen görev alan tüm oyuncularından memnun olduğunu da söyleyen İpekoğlu, "Özellikle savunma ağırlıklı orta saha oyuncusu sıkıntımız vardı. Bunu da Oğuz ile tamamladık ve performansından memnun kaldık. O olsaydı bu olsaydı diye de yorum yapmak istemiyorum. Tüm oyuncularımız gözümüzde eş değerdedir. Karşılaşma genelinde iyidik ve çıkışlarımızda kaptırdığımız toplar haricinde rakibe pozisyon vermedik" dedi.

EN ÇOK SAMARAS ÜZÜLDÜ
Samaras'ın maçın son dakikalarında kaçırdığı pozisyon ile de ilgili konuşan Engin İpekoğlu, "Futbolda gol atmak kadar kaçırmakda var. Pozisyon sonrası hepimiz kulübede yerlerdeydik. Kendisi ile de konuştum en çok o üzgün. Maç sonrası tüm takım arkadaşlarından teker teker özür diledi. Maç sonrası da sahadan çıkarken taraftarlardan da işaretleriyle özür diledi. Bundan sonra görev alırsa inşallah bunu telafi edip bize o puanı kazandıracaktır" diye konuştu.

ZOR GOL YİYEN TAKIMIZ
Göreve geldiği günden bu zamana kadar oynadıklarını maçlara bakıldığında zor gol yeyen bir takım olduklarınının da altını çizen Engin İpekoğlu, "Oynadığımız maçlara bakalım rakibimize verdiğimiz gol pozisyonlarına ve bizim yakaladığımız gol pozisyonlarına, kesinlikle yüzde 50 öndeyizdir. Ama son vuruşu yapıp bir türlü kazanamıyoruz. Bu böyle gitmeyecektir. Futbolumuzun içine gol atmayı da eklediğimiz zaman çok farkı olacaktır" dedi.

Haber: Ali BİROL

Yorumlar (0)