"Gol Yemeden Maçı Bitirmek Önemliydi"

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Engin İpekoğlu, kendi sahalarında Grandmedical Manisaspor maçını kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Samsunspor 27.01.2018, 23:41 27.01.2018, 23:48
195

İpekoğlu, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, galibiyetten ötürü oyuncularını tebrik etti.

Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergilediklerine işaret eden İpekoğlu, "Kazandığımız için mutluyuz. Pozisyon vermeden, gol yemeden maçı bitirmek önemliydi. Artık önümüzde oynayacağımız Adana Demirspor maçına hazırlanacağız." diye konuştu.

- Grandmedical Manisaspor cephesi

Grandmedical Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın ise geçen hafta içinde alacakları ödenmediği için 9 önemli futbolcunun takımdan ayrıldığını hatırlattı.

Genç ve tecrübeli oyuncuların karma yaparak sahaya çıktıklarını aktaran Taşkın, "Bizim yaptığımız hatalardan dolayı Samsunspor 2 tane gol buldu." dedi.

Kendilerinin de Samsunspor'un da zor günler geçirdiğini ifade eden Taşkın, şunları dile getirdi:

"Bizim de girdiğimiz pozisyon var. Oyuncu grubunda biraz enerji düşmesi var, kendilerini ligden düşmüş kabul ediyorlar. Biz göreve 10 gün önce geldik ve taktik anlamda biraz üzerine bir şeyler koyabildik ama mental anlamda oyuncuları biraz daha geliştirmemiz ve inandırmamız lazım. Biz de Samsunspor da zor zamanlar yaşıyorlar. Önümüzde 15 maç var ve bunlara bakacağız. Düşmek de ligde kalmak da önemli değil, sonuna kadar bu yolda çok ciddi çalışmalar yapacağız. Ligde puan sıralamasında üzerimizdeki takımla 7 puan var. Şehirde biraz kenetlenme olursa, takıma sahip çıkarlarsa inşallah sonuna kadar götürmeyi arzu ediyoruz."

Kaynak: AA
Yorumlar (0)